Spravodajstvo

AMD čelí ďalšej žalobe za zavádzajúcu reklamu

Firma AMD sa v poslednej dobe stretáva s viacerými problémami. Okrem klesajúcich predajov a výkonnostnej zaostalosti oproti konkurencii sa zdá, že môže prísť ešte o viac peňazí, ak ju súd uzná vinnú zo zavádzajúceho marketingu.

Medzi najaktuálnejšími najvýkonnejšími procesormi AMD nedosahuje ani jedno miesto z prvých 50. Prvých 65 priečok patrí Intelu. Ako môžete vidieť nižšie, 8-jadrový Bulldozer od AMD je až na 66. mieste z pohľadu výkonnosti.

Graf 1: Porovnanie výkonnosti v záťažových testoch. Graf Zobrazuje 50. pozíciu a nižšie. Prvých 50 priečok obsadili iba procesory Intel.

AMD vs Intel

Celý rebríček aktuálne najvýkonnejších procesorov si môžete pozreť na tejto adrese.

Na AMD sa vzniesli obvinenia, že ich procesory Bulldozer v skutočnosti nie sú 8-jadrové, ako to tvrdí firma, ale iba 4-jadrové, v čoho dôsledku Bulldozer nemôže vykonávať 8 výpočtových inštrukcií rovnako ako skutočný 8 jadrový procesor. Skupinová žaloba tvrdí, že AMD podvodne odoberalo súčiastky z dvoch jadier, ktoré následne kombinovala do jedného, čo malo za následok zníženie výkonu vďaka hardwarovemu zníženiu výpočtových kapacít Bulldozera.

Ak skupinová žaloba uspeje, AMD si siahne hlboko do vrecka, pretože bude musieť zaplatiť náhradu škody, súdne náklady, úroky a ešte môže dostať aj súdny zákaz predaja.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close