Xiaomi

Ambientné podsvietenie v Xiaomi a Redmi telefónoch s MIUI nadstavbou dostane nové možnosti prispôsobenia

Ambientné podsvietenie v smartfónoch Xiaomi a Redmi s nadstavbou MIUI 10 dostane už čoskoro nové možnosti prispôsobenia.

Xiaomi a  Redmi smartfóny s nadstavbou MIUI by mali čoskoro dostať nové možnosti prispôsobenia funkcie Always-On Displeja, resp. Ambientného podsvietenia . Informuje o tom portál xda-developers.com.

Základnou podmienkou, aby ste mohli využívať ambientné funkcie je typ obrazovky AMOLED. A to z dôvodu, že AMOLED panel využíva inú technológiu na zobrazovanie pixelov, ako LCD displeje, ktoré na zobrazovanie obsahu využívajú podsvecovanie všetkých pixelov, vrátane čiernych čo spotrebúva veľké množstvo energie. V prípade AMOLED panelov sú aktívne len pixely, ktoré tvoria obraz/text na displeji.

Pribudnú nové možnosti prispôsobenia ambientného podsvietenia

Portál píše, že používatelia budú mať po novom možnosť väčšieho prispôsobenia ambientného podsvietenia. Aktuálne si môžu používatelia smartfónom  vybrať zo  16 predpripravených vzhľadov, avšak bez možnosti ďalšej úpravy. A práve chýbajúce možnosti prispôsobenia vzhľadu by mali pribudnúť v krátkej budúcnosti.

Aktuálne je dostupná aplikácia k stiahnutiu v  BETA verzii, ktorá sprístupňuje možnosti prispôsobenia ambientnej obrazovky. Dostupná ja na serveroch apkmirror (pozn. redakcie: inštalácia aplikácie je len na vlastné riziko).

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close