Pracovné ponuky
Spravodajstvo

Amazon možno bude konkurovať najpopulárnejšej streamovacej službe Youtube

Amazone či Jeff Bezosovi sme mohli v poslednej dobe počuť toho o niečo viac ako je zvykom. Či už v spojitosti s Amazonom na Slovensku, majetkom Jeff Bazos alebo pozastavením reklamy Amazonu na Youtube serveroch, ktoré sa týkalo chytrého reproduktoru Echo.

Prinesie Amazon druhý Youtube server?

Nuž, vyzerá to tak, že o Amazone by sme mohli v budúcnosti počuť opäť a tentokrát v spojitosti s obdobnou službou ako je Youtube. Spoločnosť si totiž dala registrovať obchodnú značku „Amazontube“ a „Opentube“. Hoci dnes nie je známe za akým účelom Amazon si nechal registrovať tieto názvy, ale z popisu „nie-stiahnuteľné pred nahraté zvukové, vizuálne a audiovizuálne diela zobrazované cez bezdrôtové siete“ možno špekulovať, že Amazon sa chystá spustiť obdobnú službu ako je dnešný Youtube.

V každom prípade táto registrácia novej obchodnej značky nasvedčuje tomu, že Amazon sa chystá „zabŕdnuť“ do niečoho nového. Čoho sa to však bude konkrétne týkať je dnes ťažko povedať a možno o tom len špekulovať.

Viete si predstaviť, že by sa Amazon pustil do boja so serverom Youtube? Nuž kapitál a kapacity by na to mali, ale či nájdu na konci dňa aj dostatok guráže uvidíme v budúcnosti.

Zdroj: Neowin.net

 

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close