Windows

Amazon konečne sprístupnil asistentku Alexa pre Windows 10. V našich končinách ale tak skoro dostupná nebude

Spoločnosť Amazon po niekoľkých mesiacoch konečne predstavuje oficiálnu aplikáciu digitálnej asistentky Alexa, ktorá je určená pre operačný systém Windows 10. Aplikácia je výsledkom úzkej spolupráce medzi Microsoftom a spoločnosťou Amazon, ktoré už dlhšiu dobu posúvajú hranice digitálnych asistentov na úplne inú úroveň.

Efektívna náhrada Cortany

So smútkom musíme skonštatovať, že vďaka aplikácii Alexa je natívna Windows asistentka, Cortana, takmer zbytočná. I keď je Cortana použiteľná na niektoré typy úloh, Alexa ju poráža takmer vo všetkých oblastiach. Vďaka Alexe môžete bezproblémovo hlasovo zadávať úlohy, časovač, budíky, pripomienky, alebo vytvárať zoznamy. Samozrejmosťou sú aj ďalšie klasické úlohy ako sledovanie kalendáru, počasia, prehrávať hudbu, podcasty, počúvať audioknihy, alebo dokonca ovládať celú inteligentnú domácnosť.

Na niektoré funkcie si budeme musieť chvíľu počkať

Na všetky vymoženosti digitálnej asistentky Alexa si ale budeme musieť ešte chvíľu počkať. Niektoré aplikácie ako Spotify, Pandora, prehrávanie videa a komunikácia, sa zatiaľ pomocou Alexy ovládať nedajú. Časom by sa to ale malo zmeniť a používatelia budú môcť využívať Alexu naplno už čoskoro.

Zdroj: Microsoft Store

Alexa Built-In zariadenia

Amazon spoločne s Microsoftom predstavili aj spoluprácu v rámci zariadení. Na trhu sa už aktuálne vyskytuje hneď niekoľko laptopov, ktoré môžeme čiastočne označiť ako „Alexa Built-In“. V týchto zariadeniach je buď Alexa predinštalovaná, alebo ju natívne podporujú a nemali by s ňou mať žiadne problémy.

V našich končinách zatiaľ nedostupná

Aplikácia Alexa pre operačný systém Windows 10 je pochopiteľne zatiaľ dostupná iba vo vybraných regiónoch. Konkrétne je aktuálne dostupná v USA, Spojenom kráľovstve a Nemecku. Budúci rok by sa ale mala jej dostupnosť rozšíriť o ďalšie krajiny a dúfame, že sa na zozname raz ocitne aj Slovensko.

Alexa
Alexa
Developer: ‪AMZN Mobile LLC.‬
Price: Free+

Zdroj: techcrunch.com, úvodný obrázok (Microsoft Store)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close