TECHNOLÓGIE

Amazon Echo možno počúva aj to čo nechcete. Vaše rozhovory sa môžu ocitnúť aj tam, kde by ste nechceli

Amazon bol v minulosti viacejkrát obvinený konšpirátormi zo zdieľanie informácií so CIA a NSA. Avšak nič z toho sa neukázalo ako pravdivé a neboli nájdené ani žiadne dôkazy. Spoločnosť sa možno však opäť dostane do problémov kvôli zaujímavému prípadu z Oregonu v USA. Rodina z Portlandu totiž nahlásila, že ich konverzácia bola odoslaná náhodnej osobe na ich telefónnom zozname.

Podľa rodiny sa s nimi skontaktoval priateľ zo Seattlu, ktorý od nich údajne dostal audio nahrávku. Rodina neskôr potvrdila, že audio správa je útržok ich súkromnej konverzácie a následne z bezpečnostných dôvodov poodpájala všetky zariadenia s hlasovým asistentom Alexa. Po skontaktovaní s Amazonom spoločnosť vyhlásila, že berie tento problém veľmi vážne a že nijako nechce narúšať súkromie svojich zákazníkov. Takisto vysvetlili, ako mohla kuriózna situácia vlastne nastať.

Čo sa vlastne mohlo stať?

Amazon tvrdí, že Echo muselo započuť niečo znejúce ako „Alexa“. Na to sa teda prebudilo a začalo počúvať koverzáciu. Z tej potom zachitilo niečo ako „odoslať správu“, pričom sa však zariadenie muselo nahlas spýtať, komu má byť správa poslaná. Alexa potom hluk v konverzácií v pozadí priradila nejakému menu v zozname a spýtala sa, znovu nahlas, či naozaj chcú odoslať správu tej osobe. A nakoniec Alexa musela ešte niekde počuť „áno“, ako potvrdenie všetkých predcházajúcich akcií.

Sú Smart reproduktory naozaj „smart“?

Nech to znie akokoľvek pochybne, Amazon tvrdí, že sa to muselo stať jedine takto. Napriek tomu však dodal, že nech už je takáto situácia akokoľvek zriedkavá, budú pracovať na zdokonalení a odstránení podobných nedostatkov. Tento prípad určite poukazuje na to, že Smart reproduktory v skutočnosti nie sú až na tak vysokom leveli a stále si musíme dávať pozor aj na podobné zlyhania. No výrobcovia tvrdia, že takéto informácie zachytené Smart reproduktorom určite nie sú zneužívané a zostávajú v úplnom súkromií.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok: wsbradio.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close