SpravodajstvoZariadenia

Amazfit chystá revolúciu! Budeme môcť odložiť chytré hodinky, naše zdravie majú monitorovať nové bezdrôtové slúchadlá

Jeden z najznámejších výrobcov nositeľných zariadení z Číny plánuje už čoskoro predstaviť jedinečné slúchadlá.

Z bezdrôtových slúchadiel by sa už čoskoro mohla stať adekvátna náhrada za fitness náramky a inteligentné hodinky. Najnovší kúsok od spoločnosti Amazfit má totižto ponúknuť unikátne funkcie v rámci monitoringu zdravia a fyzickej aktivity samotných používateľov. Predstavenie samotného zariadenia je pritom na dosah.

Slúchadlá sledujúce zdravie a fyzickú aktivitu

Najnovšie bezdrôtové slúchadlá sú stále zahalené pod rúškom tajomstva, no ako informuje zahraničný portál Techradar.com, populárna čínska značka už vopred prezrádza kľúčové funkcie. Nový model bezdrôtových slúchadiel Amazfit by mal ponúknuť aktívny monitoring zdravia a fyzickej aktivity používateľov. Slúchadlá budú totižto vďaka niekoľkým senzorom schopné sledovať polohu hlavy vzhľadom na polohu krčnej chrbtice.

Vďaka takémuto unikátnemu monitoringu tak môžu slúchadlá používateľa upozorniť na zlý štýl sedenia, napríklad za počítačom v kancelárii. Slúchadlá by mali používateľov upozorniť aj na to, aby si dali od práce za počítačom na chvíľku pauzu, podobne, ako v prípade väčšiny inteligentných hodiniek a fitness náramkov. Softvér pritom neustále monitoruje vaše návyky pri počúvaní hudby. Prípadné odporúčané prestávky majú slúžiť na lepšiu ochranu sluchu samotných používateľov.

Viac by sme sa mohli dozvedieť už na zajtrajšej konferencii

Ako sme už naznačili v úvode, spoločnosť Amazfit nateraz odhalila iba najkľúčovejšiu funkciu budúcich bezdrôtových slúchadiel. Ostatné funkcie a prípadné technické parametre sú stále neznáme. O čosi viac by sme sa však mohli dozvedieť už počas zajtrajška, kedy materská spoločnosť Zepp organizuje konferenciu Next Beat 2021.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close