Amazfit Bip vs. Mi Band 4: Oplatí sa uprednostniť staršie chytré hodinky pred novým Mi Band náramkom?

Amazfit Bip vs. Mi Band 4, ktorý z týchto chytrých náramkov je lepší? Pozrite si porovnanie kľúčových funkcionalít a vlastností.

Amazfit Bip vs. Xiaomi Mi Band 4 (1)
Zdroj: Vosveteit.sk

Nositeľné zariadenia sú stále populárnejšími, a  to hlavne medzi mladými ľuďmi. Nie je ničím nezvyčajným, že jednotlivé fitness náramky či chytré hodinky ponúkajú rôzne funkcionality. A práve preto Vám nižšie prinášame porovnanie chytrých hodiniek Amazfit Bip a fitness náramku Xiaomi Mi Band 4, ktorý bol predstavený len nedávno.

Xiaomi Mi Band 4

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Xiaomi Amazfit Bip

Amazfit Bip vs.  Mi Band 4

Displej

Tak ako každému z nás, ako prvé do oka padne displej. V oboch prípadoch sú hodinky vybavené farebným displejom. V prípade hodiniek Amazfit Bip sa jedná o 1,28″ transflektívny LCD displej s rozlíšením 176 x 176 bodov, ktorý odráža  svetlo. Mi Band 4 zas ponúka 0,96“ AMOLED displej s rozlíšením 240 x 120 bodov. V oboch prípadoch je displej viditeľný aj na priamom slnku. Rozdiely sú skôr vo vlastnostiach. Mi Band 4 náramok má jednoznačne navrch v  podaní farieb, ktoré sú výrazne živšie. Na druhej strane Amazfit Bip majú funkciu Always-on-display. Tak isto je komfortnejšie aj ovládanie, a to z dôvodu, že displej je citeľne väčší.

Amazfit Bip vs. Xiaomi Mi Band 4_always on display
Zdroj: Vosveteit.sk

Výbava senzorov a konektivita

V prípade výbavy senzorov a konektivity rozdielnosti sú výraznejšie, ako vo vlastnostiach displeja. Začnime však verziou Bluetooth, ktorá v prípade hodiniek Amazfit Bip je 4.0, na rozdiel od Mi Band náramku, ktorý disponuje verziou 5.0. Obe verzia Bluetooth sú z pohľadu náročnosti na energiu veľmi podobnými. Rozdiely sú však v kvalite pripojenia a v dosahu. Zatiaľ čo Bluetooth 4.0 má dosah 50 metrov v exteriéri a 10 metrov interiéri, tak Bluetooth 5 má 4-krát taký dosah. V prípade hodiniek by toto však nemal byť rozhodujúci faktor. Dôležitejšia je skôr kvalita prenosu dát a rýchlosť. Tá hra v prospech novšej verzie. Len pre zaujímavosť, Bluetooth 5.0 ponúka možnosť prenosu 255 bytov na jednu dátovú správu, zatiaľ čo Bluetooth 4.0 ponúka len 31 bytov. Vďaka tomu je kvalita pripojenia výrazne stabilnejšia, ako aj dátový prenos je rýchlejším. Aká je však prax? Notifikácie Vám v prípade mi Band  náramku bliknú o niečo skôr. Nie je to však žiaden dealbreaker, jedná sa totiž o rozdiel v upozornení maximálne do 1 sekundy. Čo sa týka rozdielnosti v stabilite pripojenia, tak v praxi sme ju nijak výrazne nepocítili. Ako Amazfit hodinky, tak aj Mi Band 4 náramok bol v podstate stále pripojený k smartfónu bez výpadkov. Čo sa týka monitoru tepu, spálených kalórií, krokov a podobne, tak v oboch prípadoch výsledky boli takmer identickými.

Amazfit Bip vs. Xiaomi Mi Band 4
Zdroj: Vosveteit.sk

Pre nás  dôležitejším faktorom, ktorý stojí za zváženie pri rozhodovaní sa o  kúpe fitness náramku či chytrých hodiniek je podpora GPS + Glonass. Amazfit hodinky totiž disponujú možnosťou aktívneho sledovania polohy. Mi Band 4 náramok túto možnosť neponúka, hoci disponuje funkciou  Connected GPS, ktorá môže mnohých mylne zviesť v myšlienku, že náramok disponuje funkciou sledovania polohy. Dôvodom je, že Connected GPS je funkcia, ktorá využíva na sledovanie polohy pripojené zariadenia s  GPS – teda Váš smartfón. Inými slovami, Mi Band dokáže sledovať Vašu polohu len v  kombinácii so smartfónom. Na druhej strane, v  prospech Mi Band 4 náramku hovorí možnosť ovládania hudby, ktorá môže byť pre niekoho dôležitejšia, ako aktívne sledovania pohybu.

Amazfit Bip vs. Xiaomi Mi Band 4_2
Zdroj: Vosveteit.sk

Z  pohľadu ďalšej výbavy senzorov, v prospech Amazfit hodiniek hovorí geomagnetický senzor, ktorý zaznamenáva intenzitu magnetické poľa. Ak sa pýtate na čo je to dobré, tak vďaka tomuto senzoru hodinky je možné využívať aj ako kompas.  Druhým senzorom, ktorý by ste v Mi Band náramku nenašli je barometer. Ten sa používa na získanie informácií o atmosférickom tlaku v polohe, kde sa nachádzate. Používa sa ďalej aj na zistenie nadmorskej výšky. Vďaka tomu vie poskytnúť dôveryhodnejšie informácie o spálených kalóriách.

Vode sa vyhýbať nemusíte, ale Amazfit hodinky neponúkajú monitorovanie aktivít

Posledným rozdielom, na ktorý by sme chceli poukázať je vode odolnosť a možnosť sledovanie športových aktivít vo vode. Mi Band 4 náramok je odolný voči vode do 5ATM a Amazfit hodinky majú certifikáciu IP68. Čo to znamená v praxi? V oboch prípadoch sa  vody v báť nemusíte, a to ani kúpania. V prospech Mi Band náramku však hrá možnosť monitorovania výkonov počas plávania.  

Xiaomi Mi Band 4

Xiaomi Amazfit Bip

Záver

Tak ktoré si vybrať? Keby sa nepozeráme na cenu tak by sme išli do Amazfit hodiniek, a  to aj napriek tomu, že neponúkajú možnosť sledovania výkonov vo vode, majú z pohľadu rozlíšenia o niečo slabší displej a disponujú verziou Bluetooth 4.0. Pre nás rozhodujúcim faktorom je prítomnosť GPS senzora a barometra. Na druhej strane, ak patríte medzi ľudí, ktorí potrebujú mať prehľad o notifikáciách a sú len príležitostnými športovcami, tak potom Mi Band 4 je pre Vás lepšou voľbou.

 

 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre