SpravodajstvoXiaomi

Amazfit Band 5 je predstavený. Ide o dvojičku Mi Band 5 náramku s funkciami, ktoré staršiemu súrodencovi chýbajú

Novinkou je napríklad podpora hlasovej asistentky Alexa

Globálne predstavenie náramku Mi Band 5 bolo pre mnohých z nás sklamaním. Dôvodom je, že náramok postrádal viacero funkcionalít v porovnaní s jeho čínskou verziou. Neskôr sa objavili správy, že by mohol byť neskôr predstavený nový Amazfit Band náramok, ktorý by dostal chýbajúce funkcie. Tak sa aj stalo.

Amazfit Band 5:  vylepšený Mi Band 5 náramok

Portál xiaomiadictos.com poukazuje na predstavenie nového modelu fitness náramku, za ktorým stojí spoločnosť Huami. Ako už asi tušíte, tak kopíruje vzhľad Mi Band 5 náramku s tým rozdielom, že prešiel drobnými vylepšeniami.

Náramok, tak ako v prípade Mi Band 5, ponúka 1,1“ AMOLED displej, vylepšený senzor monitorovania tepovej frekvencie (ide o  optický PPG snímač s podporou nepretržitého meranie srdcového rytmu 24 hodín), PAI indikátor (ide o indikátor stavu fyzickej kondície), indikátor stresu, či menštruačného cyklu.

Amazfit Band 5
Zdroj: Amazfit via androidcentral.com

Amazfit Band 5 oproti svojmu „staršiemu súrodencovi“, je o niečo ľahší. Váži 11,9 gramov. Do vienka dostal aj mierne vylepšenú batériu, ktorá sľubuje 15 dní fungovania (oproti 14 dňom) s aktívnymi všetkými senzormi, prípade až 25 dní fungovania, v prípade obmedzenia aktivity (v režime úspory energie).

Amazfit Band 5_funkcie
Zdroj: Amazfit

Náramok ďalej prišiel s vylepšenou autonómiou, či podporou hlasovej asistentky Alexa. Medzi ďalšími funkciami nechýba ani merač saturácie krvi kyslíkom (pozn. redakcie: ide len o odhad). Okrem iného Amazfit Band ponúka vode odolnosť do 5 atmosfér, teda 50 metrov. Ďalej podporuje 11 rôznych športových režimov vrátane podpory dýchacích cvičení. Nechýbajú samozrejme funkcie ako monitoring kvality spánku, či meranie srdcového tepu a podobne.

Náramok bude na trhu dostupný (v rámci USA) od 21. septembra. Stáť bude 45 dolárov, neskôr by mal dostupným aj na ďalších trhoch.

Zdroj: AndroidCentral.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close