NávodyWindows 10 Mobile

Amatérski vývojári zverejnili podrobný návod ako je možné nainštalovať Windows 10 ARM na smartfón

Posledné mesiace sme vám priniesli viacero informácií o tom, že mobilný nadšenci Windows Mobile priniesli k životu Windows 10 ARM na viacerých Windows Phone smartfónoch. Nuž, ako sa im to podarilo zostávalo viac menej „ukryté“ pod rúškom tajomstva. My, bežní používatelia sme mohli vidieť len niekoľko videí a obrázkov, ktoré ukazovali funkčnosť Windows 10 ARM na smartfóne.

Windows 10 ARM môžete nainštalovať na svoju Lumiu 950 XL. Nezvládne to však bežný používateľ, návod je príliš komplikovaný

Najnovšie sa trojica vývojárov (Ben Imbushuo, Gustave M, Abdel O. Daoudi) pracujúcich na tomto projekte rozhodla, že sprístupnia kompletný návod ako nainštalovať Windows 10 ARM na Lumii 950 XL.

V rámci návodu ukazujú krok za krokom ako možno nainštalovať Windows 10 ARM na smartfón pričom však dodávajú, že vývoj je zatiaľ len v ranných fázach. Znamená to, že viacero funkcií ako je napríklad Wi-Fi, Cellular, Bluetooth, Kamera, Mikrofón a ďalšie aktuálne nefungujú. Inými slovami dnes nie je Windows 10 ARM na smartfóne ešte použiteľný na každodenné využívanie.

V každom prípade ak Vám v skrini „leží“ Lumia 950 XL a nemáte pre ňu využitie a chceli by ste jej nájsť nový zmysel tak nižšie na zdrojovom odkaze nájdete kompletný návod vrátane komentárov k inštalácii Windows 10 ARM.

Upozorňujeme však, že ak sa pustíte do inštalácie tak všetko robíte na svoje vlastné riziko. Zároveň inštaláciu odporúčame len skúseným používateľom, ktorí vlastnia smartfón Lumia 950 XL (Single alebo Dual SIM verziu). Na iných smartfónoch nemusíte Windows 10 ARM rozbehať.

Zdroj:  OneDrive (Ben Imbushuo, Gustave M, Abdel O. Daoudi), vlastný, Twitter, úvodný obrázok: Twitter (ADeltaX)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close