NovinkyWindows 10

Always Connected PC bude podporovať funkciu eSIM. Microsoft možno ukázal cestu mobilnej divízie

Microsoft dva dni dozadu ukázal svetu prvé Windows 10 zariadenia bežiace na ARM procesoroch, ktoré pripravili jeho OEM partneri Asus a HP. Obe zariadenie prišli s procesorom Qualcomm Snapdragon 835, ponúkajúcim X16 LTE modem s prenosovou rýchlosťou 1 gigabit. Okrem ARM procesora je však zaujímavá aj samotná výdrž zariadení na jedno nabite, ale to je kapitola sama o sebe, ktorej sa teraz nebudeme venovať.

Včera na sociálnej sieti Twitter používateľ hovoriaci si Walking Cat, ktorý už viackrát priniesol informácie viacerých technologických spoločností, vrátane Microsoftu uverejnil informácie o funkcionalite eSIM, ktorá má byť dostupná na zariadeniach s podporou Always Connected PC. Dostupná by mala byť v ďalšej veľkej aktualizácii Redstone 4.

Uniknuté informácie potvrdzujú, že funkcionalita eSIM by mala byť dostupná ako pre bežného používateľa tak aj pre firemných zákazníkov.  Mala by priniesť možnosť pripojenia k internetu cez dáta operátora.

Sme o krok bližšie k zariadeniu Surface Phone?

Áno aj a nie. Nedávno sme vám priniesli informácie o tom, že spoločnosť Microsoft ukončila práce na tomto zariadení rok dozadu. Na druhej strane však spoločnosť aktívne pracuje na ďalších zariadeniach využívajúcich rozhranie CSHell. Teda zariadení, ktoré budú schopné prispôsobiť rozhranie aplikácie či dokonca systému v závislosti od veľkosti displeja.

Zdroj: vlastný, Walking Cat (Twitter)

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.

Pridaj komentár

Close
Close