fbpx
SpravodajstvoWindows

Always Connected PC bude podporovať funkciu eSIM. Microsoft možno ukázal cestu mobilnej divízie

Microsoft dva dni dozadu ukázal svetu prvé Windows 10 zariadenia bežiace na ARM procesoroch, ktoré pripravili jeho OEM partneri Asus a HP. Obe zariadenie prišli s procesorom Qualcomm Snapdragon 835, ponúkajúcim X16 LTE modem s prenosovou rýchlosťou 1 gigabit. Okrem ARM procesora je však zaujímavá aj samotná výdrž zariadení na jedno nabite, ale to je kapitola sama o sebe, ktorej sa teraz nebudeme venovať.

Včera na sociálnej sieti Twitter používateľ hovoriaci si Walking Cat, ktorý už viackrát priniesol informácie viacerých technologických spoločností, vrátane Microsoftu uverejnil informácie o funkcionalite eSIM, ktorá má byť dostupná na zariadeniach s podporou Always Connected PC. Dostupná by mala byť v ďalšej veľkej aktualizácii Redstone 4.

Uniknuté informácie potvrdzujú, že funkcionalita eSIM by mala byť dostupná ako pre bežného používateľa tak aj pre firemných zákazníkov.  Mala by priniesť možnosť pripojenia k internetu cez dáta operátora.

Sme o krok bližšie k zariadeniu Surface Phone?

Áno aj a nie. Nedávno sme vám priniesli informácie o tom, že spoločnosť Microsoft ukončila práce na tomto zariadení rok dozadu. Na druhej strane však spoločnosť aktívne pracuje na ďalších zariadeniach využívajúcich rozhranie CSHell. Teda zariadení, ktoré budú schopné prispôsobiť rozhranie aplikácie či dokonca systému v závislosti od veľkosti displeja.

Zdroj: vlastný, Walking Cat (Twitter)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close