SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Always Connected laptop Asus NovaGo bude možné zakúpiť aj v Európe. Dočkáme sa ho aj na Slovensku?

Spoločnosť Qualcomm v spolupráci s Microsoftom predstavila ešte v decembri 2017 prvé Always Connected laptopy s operačným systémom Windows 10 a procesorom Snapdragon 835. Medzi prvé dve odhalené zariadenia sa radia laptopy HP Envy x2 a Asus NovaGo. Obe zariadenia prídu priamo s aktualizáciou Spring Creators Update, inými slovami Windows 10 Redstone 4. Práve preto sme ich do dnešného dňa ešte nevideli na vlastné oči a nezačali sa predávať v žiadnom obchode. Táto skutočnosť sa čoskoro zmení, a nových Always Connected zariadení sa dočkáme aj v Európe.

Nemecký Asus potvrdil cenu a dátum dostupnosti

Nemecký portál WindowsUnited.de len pred niekoľkými hodinami informoval o tom, že spoločnosť Asus oficiálne potvrdila dostupnosť zariadenia Asus NovaGo v Európe. Spoločnosť taktiež zverejnila aj dátum dostupnosti zariadenia a odhalila aj jeho cenu. Asus NovaGo by sa mal na nemeckom trhu objaviť už tento apríl, krátko po vydaní aktualizácie Windows 10 Spring Creators Update. Jeho cena by sa v Nemecku mala pohybovať na úrovni 699 eur.

Zdroj: Microsoft

Špecifikácie zariadenia Asus NovaGo

Ako sme už spomínali vyššie, zariadenie Asus NovaGo je vybavené mobilných procesorom Snapdragon 835. Tomu by malo sekundovať 8GB operačnej pamäte RAM a 256GB SSD úložisko. Zariadenie by malo vďaka mobilnému procesoru ponúkať plnohodnotné LTE pripojenie, zabudovaný 5G modem, 22-hodinovú výdrž batérie a mnoho ďalších vychytávok.

Príde aj na Slovensko?

Keďže Nemecko nie je tak ďaleko, predpokladáme jeho dostupnosť aj na Slovensku. Momentálne sme sa nedostali ku žiadnym informáciám o tom, či dané zariadenie bude ponúkať nejaký z najväčších slovenských alebo českých e-shopov. Taktiež nedokážeme určiť koncovú cenu tohto zariadenia na Slovensku, keďže u nás si zväčša musíme za podobné kúsky priplatiť o čosi viac, ako zahraniční zákazníci.

Zdroj: mspoweruser.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close