Pracovné ponuky
SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Alex Kipman: „telefóny sú už mŕtve, ľudia si to však ešte neuvedomili“

Kam podľa vás smeruje vývoj telefónov? Bude ich predaj a popularita stále rásť, či už dosiahli svoj vrchol? Toto sú asi najaktuálnejšie otázky na trhu so smartfónmi.

V každom prípade budúcnosť chytrých zariadení je jasná, budú napredovať a čoskoro ich nájdeme v každej domácnosti, otázne však je v akej podobe. Alex Kipman, jeden z popredných predstaviteľov spoločnosti Microsoft pre Blomberg média povedal, že:

„Nechystáme sa prísť s ďalším zariadením, ktoré už niekto priniesol.“

V rámci rozhovoru takto Kipman pravdepodobne narážal na vývoj trhu so smartfónmi, hlavne tých Windows. Avšak zašiel aj o niečo ďalej, povedal totiž ešte jednu zaujímavú vec:

„Telefóny sú už mŕtve, ľudia si to však ešte neuvedomili.“

Slová Kipmana pritom nenarážali len na samotné zariadenia s Windows 10 Mobile, ale aj na ostatné telefóny konkurenčných výrobcov. Treba ich preto čítať  v súvislosti s tým, že Kipman stojí za inteligentnými okuliarmi HoloLens a rozšírenou realitou, kde on osobne vidí budúcnosť smerovania chytrých zariadení.

A na koniec, kto vie kam bude smerovať vývoj chytrých zariadení.  V každom prípade minimálne mu treba daž za pravdu, že pomaly, ale isto chytré zariadení napríklad v podobe inteligentných okuliarov pomaly sa dostávajú aj širokej verejnosti ak nie priamo do rúk, tak aspoň do povedomia.

Zdroj: bloomberg, úvodný obrázok (vlastný)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Alex Kipman HoloLens Rozšírená realita Smarfón telefony

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close