Akvizícia TikToku Microsoftom sa údajne blíži do finále. Povráva sa o závratných sumách

Megatransakcia roku 2020 sa podľa najnovších informácií blíži ku koncu. Ku Microsoftu sa však na poslednú chvíľu pridáva sieť Walmart

Microsoft a TikTok
Zdroj: TikTok

Predaj „americkej“ časti aplikácie TikTok, za ktorou stojí čínske štúdio ByteDance, má byť už v priebehu niekoľkých dní oficiálny. Finálny kupec, ako ani suma však zatiaľ oficiálne nepadla, no najnovšie sa povráva hneď do dvojici záujemcov, ktorí sa chcú na kúpe ako aj následnom chode aplikácie podieľať spoločne.

Microsoft spája sily s Walmartom

Podľa najnovších informácií spravodajského portálu CNBC sa ku najväčšiemu záujemcovi, spoločnosti Microsoft, pridáva maloobchodná predajná sieť Walmart. Tá bola doposiaľ spájaná iba so bankou SoftBank, no takáto zostava údajne neprešla kvôli chýbajúcemu „technickému zázemiu“. Spojenie Microsoftu s Walmartom, ktorý chce „zaútočiť“ na veľkého konkurenta Amazon, tak dáva zrejme najväčší zmysel.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Spôsob, akým TikTok integroval možnosti elektronického obchodu a reklamy na iných trhoch, je jasným prínosom pre tvorcov a používateľov na týchto trhoch,“ povedal hovorca spoločnosti Walmart pre spravodajský portál CNBC. „Sme presvedčení, že potenciálny vzťah so spoločnosťou TikTok USA v spolupráci so spoločnosťou Microsoft by mohol pridať túto kľúčovú funkčnosť a poskytnúť spoločnosti Walmart dôležitý spôsob, ako osloviť a poslúžiť omnichannel zákazníkom, ako aj rozvíjať naše obchodné a reklamné podniky tretích strán. Sme presvedčení, že partnerstvo spoločností Walmart a Microsoft by splnilo očakávania používateľov aplikácie TikTok v USA a zároveň by uspokojilo obavy vládnych regulačných orgánov USA. “

Akvizícia za takmer 30 miliárd dolárov

Najnovšie správy z USA však neprezrádzajú iba zrejme finálnych záujemcov o akvizíciu „americkej“ časti aplikácie TikTok. Povráva sa aj o sumách, za ktoré plánuje čínska strana predať svoj podiel na trhoch v USA, Kanade, Novom Zélande a v Austrálii. Podľa interných zdrojov by malo ísť o sumu v rozmedzí od 20 do 30 miliárd amerických dolárov, no finálne číslo zatiaľ údajne nepadlo.

Podľa dostupných informácií by malo oficiálne rozhodnutie spoločnosti ByteDance padnúť v priebehu nasledujúcich 48 hodín.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre