Spravodajstvo

AKTUÁLNE: Telekom rozširuje pokrytie optikou. Poteší najmä východ Slovenska! Pozrite sa, ktoré lokality pribudli

Telekom rozširuje optickú sieť pre ďalších zákazníkov. Tentokrát sa zo západu presúvame najmä na východ Slovenska. Pozrite sa na nové lokality!

Pomaly, ale isto sa blížime ku koncu pracovného týždňa, ktorý sa nám rozhodla spríjemniť spoločnosť Telekom. Dôvodom je, že spoločnosť prináša optiku do ďalších lokalít a to najmä na východnom Slovensku. Ktoré nové lokality pribudli? Poďme sa na to pozrieť.

Spoločnosť v priebehu tohto roka viackrát informovala o tom, že čoraz viac svojich služieb ponúka aj v oblastiach, kde doposiaľ neboli dostupné. Od 5G technológie, až po pokrytie optickým internetom. Nie tak dávno vás napríklad upozorňovali, že Telekom pokryl desaťtisícky ďalších domácnosti optikou, ktoré ju doposiaľ nemali k dispozícii. Išlo o oblasti najmä na západnom ale i strednom Slovensku. Boli medzi nimi časti Nitry, Prievidze, Bratislavy, ale i Nových Zámkov, Topoľčan a ďalšie.

Telekom rozširuje pokrytie optikou. Poteší najmä východné Slovensko

Najnovšie sa Telekom opäť prihovára k svojim zákazníkom, tentokrát však najmä na východnom Slovensku. Ako informuje hovorca spoločnosti, Michal Korec, tak Telekom sa môže najnovšie pochváliť pokrytím optiky aj v obciach Dvorianky, Gemerská Hôrka, Komárany, Malá Ida, Malý Šariš, Skrabské a Vyšná Kamenica, ktoré sa nachádzajú v Prešovskom a Košickom samosprávnom kraji. Okrem toho pribudlo pokrytie aj v obciach Plavecký Mikuláš a Poluvsie.

„Slovak Telekom pokračuje v rozširovaní optickej siete do ďalších lokalít. V uplynulých týždňoch a mesiacoch pribudlo pokrytie najmä v Košickom a Prešovskom kraji do obcí Dvorianky, Gemerská Hôrka, Komárany, Malá Ida, Malý Šariš, Skrabské a Vyšná Kamenica. Zároveň pribudli na mape pokrytia optikou aj Plavecký Mikuláš a Poluvsie.“ píše sa v správe spoločnosti Telekom.

Ďalej, Telekom sa aktuálne chváli, že naprieč Slovenskom pokrýva optikou už viac ako 815 tisíc domácnosti. Spoločnosť druhým dychom dodáva, že toto číslo nie je konečné, ale že do budúcnosti plánuje pokrytie rozširovať aj ďalších lokalít. Jedným z cieľov spoločnosti na najbližšie obdobie je, prekročiť hranicu jedného milióna domácnosti. Pevne veríme, že túto ambíciu naplní už čoskoro.

Pribudla medzi novopodporovanými lokalitami aj ta vaša, prípadne, už ste v pokrytí optiky? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close