Pracovné ponuky
Spravodajstvo

AKTUÁLNA UDALOSŤ: MWC 2020 nebude. Dôvodom je koronavírus

Organizátor jednej z najväčších technologických udalosti prvej polovice roka oznamuje, že MWC 2020 sa ruší. Dôvodom sú obavy z koronavírusu.

Najväčšia technologická udalosť prvej polovice roka, Mobile World Congress (MWC), počas ktorej mnohí výrobcovia  zariadení predstavujú novú generáciu prémiových produktov nebude. Dôvodom sú obavy z šíriaceho sa konavírusu (2019-nCoV), ktorý podľa aktuálnych čísel má na svedomí viac ako 60-tisíc nakazených ľudí a viac ako 1 300 životov.

 

Tento technologický „sviatok“ má viac ako 30-ročnú históriu v Brazílii, ktorý pravidelne navštevuje viac ako 100-tisíc účastníkov z celého sveta. Počas MWC sú pravidelne predstavené najnovšie technologické inovácie z viacerých odvetí – od smartfónov až po robotiku. Tiež je táto udalosť skvelou príležitosťou ako nájsť potenciálneho investora pre svoje projekty.

Na oficiálnych stránkach MWC sa píše:

„12. február 2020, Barcelona: Od prvého vydania svetového kongresu pre mobil v Barcelone v roku 2006 GSMA zvolala zástupcov priemyslu, vlád, ministrov, tvorcov politík, prevádzkovateľov a vedúcich predstaviteľov odvetvia v rámci širšieho ekosystému.

S náležitým ohľadom na bezpečné a zdravé životné prostredie v Barcelone a hostiteľskej krajine dnes GSMA zrušil MWC Barcelona 2020, pretože globálne obavy týkajúce sa prepuknutia koronavírusu, cestovných problémov a iných okolností znemožňujú GSMA usporiadať túto udalosť.

Hostiteľské mestské strany rešpektujú a rozumejú tomuto rozhodnutiu.

GSMA a strany hostiteľského mesta sa budú aj naďalej spoločne zhodovať a navzájom sa podporovať pre MWC Barcelona 2021 a budúce vydania.“

Koronavírus má na svedomí už viacero udalostí, jednou z ďalších je napríklad konferencia HDC.Cloud 2020, ktorá bola z obáv zo šírenia tohto vírusu presunutá na neskôr. Ide o konferenciu spoločnosti Huawei, na ktorej sa stretávajú vývojári z oblasti IKT.

Ak Vás zaujíma viac informácií o tomto víruse, tak Vám dávame do pozornosti jeden zo starších článkov, v ktorom sme sa mu venovali podrobnejšie.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close