SpravodajstvoWindows

Aktualizujte si Windows 10 čo najrýchlejšie! Microsoft opäť upozorňuje pred závažnou bezpečnosťou chybou

Používatelia operačného systému Windows 10 by mali spozornieť. Aktualizácia zariadení so všetkými verziami by mala prebehnúť čo najskôr.

V operačnom systéme Windows 10 bola najnovšie objavené ďalšie závažné bezpečnostné chyby, ktoré predstavujú bezpečnostné riziko pre milióny používateľov po celom svete. Na dostupnosť novej bezpečnostnej aktualizácie upozornil portál Express.co.uk, ktorý zároveň priblížil detaily novo objaveného bezpečnostného problému. Zaujímavosťou je, že ide o celkovo 3 bezpečnostné chyby, ktoré sa vyskytujú vo všetkých systémových verziách.

Objavené boli nové bezpečnostné riziká

Trojica novo objavených bezpečnostných chýb v operačnom systéme Windows 10 by v prípade ich zneužitia mohla hackerom umožniť zahájiť DoS útoky (Denial of Service), čiže útoky, ktoré môžu úplne znefunkčniť cieľové zariadenie. Podľa všetkého ide o naozaj zásadné bezpečnostné riziká, ktoré určite netreba brať na ľahkú váhu a treba ich brať s plnou vážnosťou.

Zneužitie ešte nebolo zaznamenané

Ako však informovala spoločnosť Microsoft, zneužitie týchto problémov zatiaľ zaznamenané nebolo, takže sa nemusíte obávať toho, že niekto už v minulosti mohol zneužiť tieto kritické problémy na nabúranie sa do vášho zariadenia. Využitie týchto chýb však nie je v budúcnosti vylúčené, aktualizácia zariadenia je tak viac než na mieste.

Aktualizujte si svoje zariadenia čo najskôr

Keďže sa trojica nových chýb podľa všetkého vyskytuje vo všetkých systémových verziách, aktualizovať treba všetky zariadenia. S najväčšou pravdepodobnosťou však aktualizovanie zariadenia ani nezachytíte, keďže zaplátanie kritických bezpečnostných rizík prebieha zväčša automaticky. Ak ste však notoricky známym odmietačom aktualizácií, poprípade zanedbávate starostlivosť o svoj softvér, určite odporúčame skontrolovanie dostupnosti nových aktualizácií a ich následnú inštaláciu.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close