Windows 10

Aktualizácie Windowsu 10 robia problémy už aj OEM partnerom. Výsledkom je dodávanie „nefunkčných“ zariadení

Oneskorenie distribúcie októbrovej aktualizácie operačného systému Windows 10 nerobí vrásky na čele iba používateľom systému, ale najnovšie aj OEM partnerom spoločnosti Microsoft. Windows 10 October 2018 Update, číselne označená ako 1809, mala byť totižto súčasťou viacerých nových zariadení od spoločností ako Samsung a Lenovo. Stiahnutie aktualizácie z obehu ale znamenalo, že ju musia stiahnuť aj spomínaní OEM partneri, ktorí sa následne ocitli v slepej uličke. Hardvér najnovších zariadení so staršou verziou Windowsu 10 jednoducho nefunguje správne, čím sú následní zákazníci vystavení zbytočným problémom.

Na opravnú aktualizáciu sa stále čaká

Ako sme spomínali vyššie, problémy s podporou najnovšieho hardvéru majú problémy spoločnosti Samsung a Lenovo. Konkrétnejšie sa jedná o zariadenia Samsung Book 2 a Lenovo Yoga C630, ktoré sa na poslednú chvíľu museli začať dodávať so staršou verziou Windowsu 10. Problémom však je, že čipsety Snapdragon 850 a 9. generácia procesorov od spoločnosti Intel, nie sú podporované staršou verziou, ale len najnovšou, ktorá ale aktuálne nie je použiteľná.

Staršia verzia Windowsu 10 na najnovších zariadeniach zrejme pôjde (OEM partneri to nemajú vopred odskúšané), no je dosť možné, že niektoré operácie sa na týchto zariadeniach nebudú dať vykonať, poprípade bude počítač často vystavovaný bluescreenom. OEM partneri naďalej čakajú na krok Microsoftu a dúfajú, že buď urýchlene vydá najnovšiu aktualizáciu, alebo pridá podporu najnovších zariadení aj do predošlej verzie Windowsu 10.

Kedy budú problémy odstránené?

Od začiatku októbra prešla naozaj dlhá doba, no opravná aktualizácia Windowsu 10 je zatiaľ stále v nedohľadne. Spoločnosť Microsoft novú aktualizáciu zrejme tak skoro opätovne vydať neplánuje, keďže sme o nej už dlhšiu dobu nepočuli. Hlavné chyby aktualizácie už ale odstránené boli a aktuálne sú testované medzi Insidermi, no Microsoft si zrejme počká na dôkladné otestovanie aktualizácie, aby to neskončilo tak, ako pri začiatku jej distribúcie na začiatku októbra.

Zdroj: neowin.net, úvodný obrázok (vlastný)

Tagy
Close
Close