SpravodajstvoWindows

Aktualizácia Redstone 4 pre Windows 10 nakoniec zrejme neponesie názov Spring Creators Update

Nová veľká aktualizácia operačného systému Windows 10 mala prísť už pred niekoľkými dňami. Prvých pár hodín nikto z nás netušil, prečo Microsoft nezačal s distribúciou novej aktualizácie, momentálne známou pod prezývkou Spring Creators Update. Jedná sa o verziu Redstone 4 a build s označením 17133.73, ktorý sa ale medzi používateľov nedostal kvôli závažnej chybe, ktorú Microsoft spozoroval na poslednú chvíľu. Kedy sa teda dočkáme novej aktualizácie a aké bude jej nové označenie?

Nový build ponesie označenie 17134 a vyššie

Spoločnosť Microsoft ešte žiadne oficiálne informácie neposkytla, no na viacerých zahraničných portáloch sa objavili informácie o tom, že na novú aktualizáciu si zrejme počkáme týždeň, možno aj viac. Už teraz vieme takmer s určitosťou povedať, že aktualizácia neprinesie build s označením 17133, ale o čosi novšiu modifikovanú verziu tejto verzie, ktorá ponesie označenie 17134 a vyššie. Momentálne známa Windows 10 RTM verzia tým pádom presedlá na novšie sériové označenie.

Premenou prejde aj názov aktualizácie

Pôvodná aktualizácia mala poniesť označenie Spring Creators Update, čiže jarná creators aktualizácia. Microsoft s distribúciou aktualizácie musí ešte chvíľu počkať a podľa všetkého siahne po inom označení aktualizácie. Túto informáciu na internet vytiahol portál BuildFeed, ktorý to interpretoval ako jasnú a hotovú vec. Podľa nás sa o tak jednoznačnú vec nejedná, keďže Microsoft nerád mení svoje naplánované kroky, no možno sa tentokrát zameral na spätnú väzbu od Insiderov, ktorí často označovanie Windows 10 aktualizácií považujú za nepotrebné alebo scestné a Microsoft by podľa viacerých používateľov mal siahnuť po úplne inom spôsobe označovania aktualizácií.

Momentálne sa jedná iba o špekulácie a Microsoft by nám mal celú situáciu objasniť už budúci týždeň vo svojom vyhlásení, no ako poznáme Microsoft, aj toto vyhlásenie sa nakoniec môže presunúť na máj a z jarnej aktualizácie bude obratom letná aktualizácie pre Windows 10.

Zdroj: windowslatest.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close