fbpx
SpravodajstvoWindows

Aktualizácia Fall Creators bude chrániť dôležité zložky pred škodlivým ransomvérom | Windows 10

Poslednú dobu sa začalo nie len v odborných kruhoch, ale aj v rámci širokej verejnosti diskutovať o škodlivom software, ktorý nesie označenie „ransomware“. V skratke je to istý druh vírusu, ktorý obmedzí alebo úplne zabráni prístup k určitej časti PC a za jeho odblokovanie žiada výkupné. Dobrým príkladom môže byť nedávno útok „WannaCry“.

Microsoft na tento útok reagoval najlepšie ako mohol, vypustil radu aktualizácií aj pre už nepodporované verzie operačného systému. Vyzerá to tak, že týmto opatrením spoločnosť so škodlivým software-om neskončila súboj. Objavili sa totiž informácie, ktoré hovoria o tom, že spolu s 2 veľkou aktualizáciou ktorá príde ešte v rámci tohto kalendárneho roka – Fall Creators Update pre Windows 10 by sme sa mohli dočkať dodatočnej ochrany – „Controlled folder acces“.

Zdroj: zostavenie Windows 10 Builde 16232

Táto nová funkcia by mala priniesť dodatočnú vrstvu „ochrany“ prístupu ku konkrétnym súborom a zložkám nainštalovaných v PC. Inými slovami to znamená, že prístup k ním budú mať len vybrané aplikácie povolené používateľom.  Táto funkcia sa objavila v najnovšom Windows 10 Builde 16232 a pevne veríme, že aj vo finálnom zostavení si nájde svoje miesto.

Zdroj: vlastný

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close