NávodyTIP REDAKCIE

Aktivujte su Cortanu aj u nás!

Nedávno sme vás informovali nedostupnosti Cortany pre regióny mimo USA, avšak aj toto obmedzenie sa dá obísť. Tento návod je dobrou správou pre každého kto by si chcel vyskúšať Cortanu a nebude mu vadiť, že príkazy musí zadávať v anglickom jazyku.

Ako aktivovať Cortanu?

V nastavenia si zvoľte položku región telefónu na USA (nastavenia > oblasť > United States), lokalizáciu si zvoľte  na English US (nastavenia > jazyk > English US) a reč na English US (nastavenia > reč > English US), následne telefón reštartujte.

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.

Komentáre

  1. poscreenoval som to 🙂 odkaz na clanok je na fb, alebo medzi navodmi

  2. ja uz som skusal aj tieto anglictiny tam dat, uz som mal aj cely telefon anglicky,restartoval som to zo 5x ,aj tam bola ta Cortana aplikacia, ale mi to pisalo,ze v mojej oblasti to nepojde.. ak by si mohol,skus prosimta ,dik..

  3. treba si nastavit EN vsade, potrebne je povolit v aplikacii (cortana) zistovanie polohy. Ja som mal problem prehodit SK jazyk do EN.. aj ked som v nastaveniach to spravil tak s mi nic nezmenilo. vyriesil som to tak ze som si stiahol EN UK EN US a nasledne vymazal slovencinu z celeho telefonu (neslo mi to zmenit totiz, resp. urcit prioritny jazyk) a zmenis oblast na USA a mal by si mat cortanu v zozname appiek. Ak by ti to neficalo daj vediet, napisem v priebehu par dni potrobny navod.

  4. fuha tazka otazka, mne osobne je najlogickejsi krok microsoftu keby ju spristupnil v anglictine kazdemu … v Slovencine ci Cestine … neviem ci je dost pouzivatelov WP aby to bolo pre nich zaujimave .. a ak bude, tak budeme jedna z poslednych krajin (nedavno tu bol clanok poctu zariadeni s WP vo svete a kopiruje dostupnost Cortany tie najvacsie krajiny)

Pridaj komentár

Close
Close