NávodySpravodajstvo

Aktivujte si už dnes tlačidlo hlasového vyhľadávania v Chrome. Ovládať ho môžete aj v Slovenčine!

Takto jednoducho môžete mať hlasové vyhľadávanie v prehliadači Chrome hneď po ruke.

Internetový prehliadač Google Chrome bezpochyby patrí medzi najrozšírenejšie internetové prehliadače. Dôvodom je, že je nielen rýchlym, ale jeho ovládanie je aj intuitívne. Nehovor viac o možnostiach synchronizácie medzi mobilnou verziou aplikácie s počítačovou verziou prehliadača Chrome.

V súčasnosti Google testuje verziu prehliadača Chrome 93 (BETA), resp. Chrome 94 (Canary). Častokrát v prípade nových funkcií, sa preto odvolávame práve na tieto dve verzie internetového prehliadača. Ide totiž o verzie prehliadača, v rámci ktorých Google najčastejšie testuje a sprístupňuje nové funkcie.  Druhým dychom treba však dodať, že len malá časť používateľov používa tieto dve verzie prehliadača, ktoré nie sú na 100% stabilnými.

Dnes by sme vám však chceli dať do pozornosti šikovný nástroj, ktorý si je možné aktivovať v stabilnej verzii prehliadača od verzie Chrome 92.

Aktivujte si ikonu hlasového vyhľadávania

Dovoľte nám dať vám do pozornosti možnosť aktivovania ikony hlasového vyhľadávania v prehliadači Chrome vo verzii 92. Ide o ikonu, ktorú následne nájdete hneď vedľa omnibaru, resp. poľa, do ktorého zadávate URL adresy stránok.

Všetko, čo budeme k tomu potrebovať, je aktivovanie funkcie prostredníctvom experimentálnych funkcií. K ním sa dostanete pomocou otvorenia adresy „Chrome://flags“. Následne v rámci tejto ponuky vyhľadajte možnosť „Voice button in top toolbar“, teda Hlasové tlačidlo vo vrchnom paneli s nástrojmi. Potom zvoľte možnosť Enabled.

Google Chrome 92_aktivovanie tlacidla hlasoveho vyhladavania
Zdroj: Vosveteit

Následne je potrebné reštartovať prehliadač. Potom, ako otvoríte novú kartu v prehliadači Chrome, tak vo vrchnej časti uvidíte ikonu mikrofónu. Ako na ňu kliknete, tak môžete začať hovoriť. Samotné vyhľadávanie pritom funguje skvelo a to aj v slovenskom jazyku. Prostredníctvom hlasových povelov môžete napríklad získať informácie o počasí, otvárať internetové stránky, otvoriť si prehľad správ a podobne. Defakto, môžete vyhľadať všetko, ako keď vložíte text do vyhľadávača Google.

Pevne veríme, že tip na funkciu sa vám páčil a hlavne, že ho budete využívať.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close