NávodySpravodajstvo

Ako môžete zistiť Wi-Fi heslo ku sieti pomocou vášho Android smartfónu, ku ktorej ste boli v minulosti pripojený?

Pozrite sa, ako môžete zistiť heslo k Wi-Fi sieti pomocou týchto postupov.

Zistiť Wi-Fi heslo ku sieti, ku ktorej ste boli v minulosti pripojený prostredníctvom vášho Android zariadenia je vcelku jednoduché. Nižšie vám ukážeme tie najjednoduchšie spôsoby.

Takto zistíte heslo k vašej Wi-Fi

V prípade, ak by ste chceli zistiť heslo k Wi-Fi, ku ktorej ste boli v minulosti pripojený, tak postupujte nasledovne (pozn. redakcie: postup nižšie sa môže mierne líšiť od výrobcu k výrobcovi smartfónu. Princíp je však stále rovnakým).

Otvorte si nastavenia vášho smartfónu a choďte do sekcie „Sieť a internet“. Následne sa vám otvorí ponuka s Wi-Fi, ako môžete vidieť nižšie na druhom obrázku.  Potom kliknite na položku Wi-Fi (pozn. redakcie: nie na možnosť Zapnúť/Vypnúť).

Následne zrolujte stránku s dostupnými Wi-Fi sieťami na spodok. Tam uvidíte možnosť Uložené siete. Následne položku otvorte a kliknite na Wi-Fi sieť, ktorej heslo chcete zistiť.

Potom zvoľte možnosť zdieľať. Systém vás vyzve k autentifikácii a následne po úspešnom overení vašej identity uvidíte QR kód spolu s heslom k Wi-Fi sieti.

Postup vyššie je možné aplikovať na smartfóne s operačným systémom Android 10 alebo novším.

Ako zistiť Wi-Fi heslo siete, ak máte starší Android

V prípade, ak disponujete smartfónom s operačným systém vo verzii Android 9 alebo nižším, tak Wi-Fi heslo bez potreby rootu-zariadenia môžete zistiť prostredníctvom nasledovných krokov.

Tu však treba dodať, že potrebujete byť pripojený k danej Wi-Fi sieti, od ktorej chcete zistiť heslo. Otvorte si internetový prehliadač a vložte do neho adresu – 192.168.1.1 / 192.168.0.1. Následne sa vám otvorí okno, ako môžete vidieť nižšie (pozn. redakcie: okno sa môže líšiť v závislosti od poskytovateľa internetu). Potom vložte prihlasovacie údaje – login a heslo sú admin. 

Pomocou kroku vyššie ste sa pripojili k vášmu routeru. Následne sa môžete prekliknúť do sekcie „Bezdrôtové“, kde po zvolení možnosti Zabezpečenie, môžete vidieť heslo ku Wi-Fi sieti, ku ktorej ste aktuálne pripojený.

Zistenie hesla k Wi-Fi pomocou Androidu bez rootu smartfonu_4
Zdroj: Vosveteit.sk

V prípade, ak potrebujete zistiť heslo k Wi-Fi sieti, ku ktorej ste boli v minulosti pripojený, tak za týmto účelom môžete využiť aplikáciu WiFi Password Viewer [ROOT]. V tomto prípade je však potrebné vykonať ROOT zariadenia.

WiFi Password Viewer [ROOT]
WiFi Password Viewer [ROOT]
Developer: SimoneDev
Price: Free+

Dovoľte nám dať pri tejto príležitosti ešte do pozornosti návod, prostredníctvom ktorého môžete zistiť Wi-Fi heslo ku sieťam, ku ktorým ste boli v minulosti pripojený pomocou počítača. Vo svojej podstate však stačí otvoriť príkazový riadok a vložiť do neho príkaz „NETSH WLAN SHOW PROFILE“. Následne uvidíte Wi-Fi siete, ku ktorým ste boli v minulosti pripojený. Opäť vložte do príkazového riadku príkaz vyššie, avšak upravte ho nasledovne „NETSH WLAN SHOW PROFILE názov siete KEY=CLEAR“. Potom pod položkou „Key Content“ uvidíte heslo k Wi-Fi.

Páčil sa vám článok vyššie? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach. 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close