NávodySpravodajstvo

Ako zistiť silu WiFi signálu v jednotlivých častiach domácnosti?

Pozrite sa, ako môžete pomocou aplikácie WiFi AR zistiť, akú intenzitu má Váš internet.

Určite nikoho nepoteší, keď mu nefunguje internet tak, ako si predstavuje. Pomalý internet môže byť spôsobený viacerými faktormi, od pomalého internetového pripojenia, cez zastaralý router, rôzne prekážky narúšajúce intenzitu signálu (napríklad Bluetooth zariadenia a ďalšia obdobná elektronika), až po zariadenie primajúce signál. Hoci Vám nevieme pomôcť v prípade zastaralého zariadenia, ale vieme Vám minimálne pomôcť v identifikácii intenzity signálu v jednotlivých častiach domácnosti. Všetko čo k tomu budete potrebovať je mobilná aplikácia a smartfón s podporou AR technológie (rozšírenej reality).

Pozrite sa na intenzitu signálu Vášho internetu v  jednotlivých častiach domácnosti

Ako prvé si skontrolujte, či Vás telefón podporuje AR. Môžete tak spraviť prostredníctvom stránok Google, kde nájdete všetky podporované smartfóny. Mimochodom, AR vo svojej podstate podporujú všetky smartfóny strednej a vyššej triedy.

Ak ste medzi podporovanými zariadeniami našli váš smartfón, tak si následne stiahnite aplikáciu WiFi AR. Odkaz nájdete nižšie.

Následne je potrebné otvoriť aplikáciu a prihlásiť sa ku Vašej WiFi sieti. Po krátkej chvíle Vás telefón vyzve k tomu, aby ste s telefónom obehli miestnosť. Po tom identifikuje intenzitu signálu pričom ju uvidíte na displeji. Tak ako môžete vidieť nižšie na obrázkoch.

Aplikácia Vám vie okrem iného pozrieť aj dosah WiFi, ktoré sú vo vašom okolí. Napríklad od susedov. Okrem iného vám prezradí aj oneskorenie internetu (ms).

V prípade, ak ste presvedčený, že signál je slabý a vylúčili ste možnosť, že router je zastaralým, tak Vám odporúčame pozrieť sa na možné zariadenia v izbe, ktoré vám teoreticky môžu narúšať intenzitu signálu. V ideálnom prípade, ak identifikujete možné problémové zariadenia, tak ich vypnite a opäť skontrolujte intenzitu. Alternatívnym riešením je využiť rôzne repeatery. Tu však treba dodať, že repeater vo všeobecnosti redukuje rýchlosť a zároveň mierne zvyšuje oneskorenie reakcií (rádovo v pár ms).

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close