ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYNávodySpravodajstvo

Ako zistiť, pre ktoré aplikácie môžete využívať obľúbený režim Obraz-v-obraze?

Pozrite sa, ako môžete zistiť, ktoré aplikácie podporujú režim Obraz-v-obraze, ako aj to, ako môžete túto službu aktivovať

Obraz-v-obraze je vcelku populárny režim, ktorý je aktuálne dostupný pre stovky aplikácií. Vo svojej podstate robí to, že vytvára plávajúce okno s bežiacou aplikáciou, ktorá beží nad ostatnými aplikáciami. Ide o užitočnú funkciu, ktorú môžete využiť v rôznych situáciách. Napríklad počas chatovania, kedy chcete súbežne sledovať aj videá.

Druhým dychom však treba dodať, že nie všetky aplikácie túto funkciu podporujú. Zistiť, ktoré aplikácie ju podporujú sa dá dvomi spôsobmi. Prvým je prelúskanie sa cez nastavenia všetkých aplikácií, čo by bolo veľmi zdĺhavé. Druhým a efektívnejším riešením je prostredníctvom nastavení smartfónu, kde si môžete tento režim pre aplikácie aj aktivovať.

Pozrite sa, ktoré aplikácie vo vašom smartfóne podporujú režim Obraz-v-obraze

Otvorte si teraz nastavenia vášho smartfónu. Otvorte si sekciu Aplikácie. Následne zvoľte možnosť Špeciálny prístup aplikácií.

Následne budete presmerovaný do ponuky, ako môžete vidieť na prvom obrázku nižšie. Otvorte potom režime Obraz v obraze, kde uvidíte zoznam aplikácií, ktoré túto funkciu podporujú. Zároveň v rámci tejto stránky je potrebné aplikáciám túto funkciu povoliť (po kliknutí na konkrétnu aplikáciu budete môcť režim povoliť, resp. zakázať).

Následne (len v niektorých prípadoch) treba túto funkciu ešte aktivovať v rámci nastavení konkrétnej aplikácie, ide však skôr len o výnimočné prípady, ako o pravidlo.  Samotný režim vyvoláte následne veľmi jednoducho. Otvoríte si aplikáciu, ktorá podporuje tento režim, spustíte nejakú úlohu, napríklad prehrávanie videí, a vrátite sa na domovskú obrazovku. Následne vám bude plávať aplikácia na obrazovke ako aj nad ostatnými aplikáciami, ktoré pustíte.

Redzim obraz v obraze Android_5
Zdroj: Vosveteit.sk

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close