Windows

Ako zistiť, či ste po novej aktualizácii Windowsu 10 stratili dáta a ako ich dostať späť?

Štart ďalšej veľkej aktualizácie operačného systému Windows 10 opäť nedopadol celkom bravúrne. Aktualizácia October 2018 Update sa určite radí medzi tie horšie aktualizácie, ktoré toho dokážu v systéme a počítači naozaj pokaziť mnoho. Najväčším strašiakom najnovšej aktualizácie je zrejme náhodné odstraňovanie dát, vďaka ktorému bola distribúcia aktualizácie aj na nejakú tu dobu pozastavená. Mnoho z nás si ale kládlo otázku, ako vôbec zistím, či som o nejaké dáta prišiel a ak som o nejaké prišiel, ako mám ďalej postupovať? Na tieto otázky, vďakabohu, odpovedala samotná vedúca programu Windows Insider, Dona Sarkar prostredníctvom jej Twitteru.

Ako zistím, či som prišiel o nejaké dáta?

Podľa Dony Sarkar, by ste mali stratu dát zistiť naozaj rýchlo a jednoducho. Používateľom sa stačí jednoducho pozrieť do priečinku Dokumenty, ktorý by mal byť v prípade straty údajov prázdny. Ak sa v priečinku Dokumenty nejaké súbory nachádzajú, mal by to byť znak toho, že z Vášho počítača sa žiadne dáta nevymazali.

Ako postupovať v prípade, že som o dáta prišiel?

Ak ste vyskúšali návod vyššie a zistili ste, že sa z vášho zariadenia dáta vytratili, stačí postupovať podľa týchto krokov. Pred tým, ako začnete sťahovať nové súbory a tým pádom premazávať staré „neviditeľné“ dáta, určite skontaktujte podporu spoločnosti Microsoft. Asistenti z podpory by mali byť schopní obnovenia Vašich dát na diaľku.

Ovplyvnila najnovšia aktualizácia Windowsu 10 aj Vás? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj. neowin.net, úvodný obrázok (vlastný)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Tagy
Strata dát Windows 10 Windows 10 October 2018 Update
Close
Close