Windows

Ako zistiť, či ste po novej aktualizácii Windowsu 10 stratili dáta a ako ich dostať späť?

Štart ďalšej veľkej aktualizácie operačného systému Windows 10 opäť nedopadol celkom bravúrne. Aktualizácia October 2018 Update sa určite radí medzi tie horšie aktualizácie, ktoré toho dokážu v systéme a počítači naozaj pokaziť mnoho. Najväčším strašiakom najnovšej aktualizácie je zrejme náhodné odstraňovanie dát, vďaka ktorému bola distribúcia aktualizácie aj na nejakú tu dobu pozastavená. Mnoho z nás si ale kládlo otázku, ako vôbec zistím, či som o nejaké dáta prišiel a ak som o nejaké prišiel, ako mám ďalej postupovať? Na tieto otázky, vďakabohu, odpovedala samotná vedúca programu Windows Insider, Dona Sarkar prostredníctvom jej Twitteru.

Ako zistím, či som prišiel o nejaké dáta?

Podľa Dony Sarkar, by ste mali stratu dát zistiť naozaj rýchlo a jednoducho. Používateľom sa stačí jednoducho pozrieť do priečinku Dokumenty, ktorý by mal byť v prípade straty údajov prázdny. Ak sa v priečinku Dokumenty nejaké súbory nachádzajú, mal by to byť znak toho, že z Vášho počítača sa žiadne dáta nevymazali.

Ako postupovať v prípade, že som o dáta prišiel?

Ak ste vyskúšali návod vyššie a zistili ste, že sa z vášho zariadenia dáta vytratili, stačí postupovať podľa týchto krokov. Pred tým, ako začnete sťahovať nové súbory a tým pádom premazávať staré „neviditeľné“ dáta, určite skontaktujte podporu spoločnosti Microsoft. Asistenti z podpory by mali byť schopní obnovenia Vašich dát na diaľku.

Ovplyvnila najnovšia aktualizácia Windowsu 10 aj Vás? Dajte nám vedieť do komentárov.

Tip pre vás  Operačné systémy Windows 7 a Windows XP opäť trápia bezpečnostné problémy. Aktualizovať treba čo najskôr

Zdroj. neowin.net, úvodný obrázok (vlastný)

Dostávajte tie najlepšie a najnovšie informácie z VoSveteit.sk

Odoslaním e-mailu súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.

Tagy
Close
Close