Pracovné ponuky
SpravodajstvoZariadenia

Ako vyzerá obraz 60-násobného priblíženia? Výsledky smartfónu Vivo X30 Pro 5G vás určite prekvapia

I keď vlajkový model spoločnosti Vivo nedisponuje veľkým optickým priblížením, výsledok je viac než dobrý

Výrobca dostupných smartfónov Vivo, len nedávno predstavil svoje nové vlajkové smartfóny zo série Vivo X30, pričom na zozname predstavených noviniek nájdeme aj úplný vrchol výrobcu, ktorým je smartfón Vivo X30 Pro 5G. Ten zaujal nie len možnosťou 5G pripojenia, ale aj ďalšími špičkovými špecifikáciami, akým je napríklad aj maximálne priblíženie na zadnom fotoaparáte. Smartfón totižto umožňuje priblíženie obrazu až 60-krát a musíme povedať, že sa výrobca aj napriek technickým „prekážkam“ dopracoval ku pomerne dobrému výsledku.

Optické priblíženie ako u vlajkových Androidov

Na čínskej sociálnej sieti Weibo boli len prednedávnom zverejnené prvé reálne fotografie, ktoré boli vytvorené práve novým smartfónom Vivo X30 Pro 5G. Jednotlivé fotografie boli vytvorené rozdielnymi priblíženiami, pričom prvá priblížená fotka bola vytvorená čisto periskopickým objektívom s 5-násobným optickým priblížením.

vivo x30 pro 5g original
Zdroj: Weibo
vivo x30 pro 5g 5x zoom
Zdroj: Weibo – 5-násobné priblíženie (optické)

Ďalšie fotografie sú „dorábané“ digitálne, pričom nižšie nájdete fotografie s 10-násobným, 20-násobným a nakoniec až 60-násobným priblížením. Zaujímavosťou všetkých týchto fotografií však je, že výsledok je aj v prípade najväčšieho rozlíšenia naozaj chvályhodný a to aj napriek hybridnému priblíženiu, ktoré často niekoľkonásobne znižuje kvalitu fotografií. Nápis na paneláku je však jasne čitateľný aj v prípade najväčšieho zväčšenia, pričom obe budovy sú od seba vzdialené naozaj aj niekoľko sto metrov.

vivo x30 pro 5g 10x zoom
Zdroj: Weibo – 10-násobné priblíženie
vivo x30 pro 5g 20x zoom
Zdroj: Weibo – 20-násobné priblíženie
vivo x30 pro 5g 60x zoom
Zdroj: Weibo – 60-násobné priblíženie

Pochopiteľne, 60-násobné priblíženie určite neuvidíme v bežných smartfónoch strednej, či vyššej strednej triedy. Momentálne ide iba o akúsi technologickú čerešničku na torte, ktorá v realite príliš využitia nenájde.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close