ANDROIDNávodySpravodajstvo

Pozrite sa, ako môžete na Android smartfóne vytvoriť Wi-Fi Hotspot sieť a zdieľať internet

Vytvorenie Wi-Fi Hotspot siete je vcelku jednoduché

Nefunkčné internetové pripojenie môže v mnohých prípadoch spraviť vcelku veľké problémy obzvlášť keď ho potrebujete za účelom práce. Ako je možné však vyriešiť tento problém, ak vám nefunguje pevný internet? Alternatívnym riešením je využitie mobilného internetu a funkcie Hotspot, ktorá umožňuje zdieľanie internetu zo smartfónu do ďalších zariadení.

Čo je to Wi-Fi Hotpost?

Funkcia Wi-Fi Hotsport umožňuje zdieľanie mobilného pripojenia k internetu pomocou smartfónu, prípadne iného zariadenia, ktoré je schopné vytvoriť Wi-Fi sieť. Následne sa k danej sieti môžu pripojiť externé zariadenia, teda notebooky, počítače, ďalšie smartfóny a podobne.

Ako môžete aktivovať túto funkciu?

Hneď v úvode treba povedať, že túto funkciu musí podporovať váš smartfón. Dobrou správou však je, že 99% súčasných smartfónov ju podporuje. Zapnutie samotnej funkcie je pritom veľmi jednoduché. Otvorte si nastavenia vášho smartfónu a choďte do sekcie Sieť a internet (pozn. redakcie: postup sa môže mierne líšiť v závislosti od výrobcu smartfónu a verzie Androidu).

Wi-Fi Hotspot ako nastavit_1
Zdroj: Vosveteit.sk

Následne zvoľte možnosť Hotspot a tethering. Kliknite potom na možnosť zapnuté. Nižšie sa vám následne zobrazí názov siete vrátane hesla, ktoré môžete zmeniť po kliknutí na danú položku. Okrem iného novšie modely smartfónov umožňujú zapnutie 5GHz pásma, prostredníctvom ktorého dochádza k rýchlejšiemu prenosu dát. Na druhej strane však treba povedať, že v prípade využívania vyššej frekvencie pásma, by medzi zariadeniami nemali byť prekážky. V inom prípade dochádza k horšiemu dátovému prenosu.

Mimochodom, v rámci sekcie Hotspot a tethering môžete rovnako nastaviť aj dátový limit, aby ste si nečakane nevyčerpali vaše mobilné dáta.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close