SpravodajstvoZariadenia

Ako vyriešiť fotoaparát na skladacom smartfóne? Microsoft sa s týmto problémom popasoval už 2 roky dozadu

Microsoft už viac ako pred rokom ukončil vývoj zariadenia Surface Phone, no stále si necháva eso v rukáve. Podľa dostupných informácií Microsoft stále zvažuje výrobu ďalšieho mobilného zariadenia, ktoré zrejme príde so skladacím displejom a viacerými vychytávkami, ktoré si nechal redmondský gigant patentovať už pred viac ako rokom. Jedným z problémov, ktoré Microsoft musel vyriešiť, je fotoaparát v prípade skladacieho smartfónu. Fotoaparát je za normálnych okolností umiestnený vzadu, no pri zloženom stave by ste mohli vytvárať fotografie jedine prednou kamerou, ktorá je vo väčšine prípadov oveľa horšie ako klasická zadná kamera. Tak ako sa Microsoft vysporiadal s týmto problémom?

Prenosné zariadenia s nastaviteľným optickým usporiadaním

Podľa najnovšieho patentu, ktorý bol zapísaný už 6. februára 2016, zverejnený bol ale až včera, chcel Microsoft vytvoriť špeciálnu šošovku v oboch častiach skladacieho smartfónu. Fotoaparát by bol v tomto prípade rozdelený na dva segmenty. Klasická zadná kamera so širokým zorným polom, ktorú vidíme na nákrese 6B, by po preložení smartfónu mohla slúžiť aj ako selfie/ klasická kamera s naopak užším zorným polom – nákres 6C.

Zdroj: freepatentsonline.com

Microsoft v nákresoch taktiež zobrazuje presné umiestnenie fotoaparátu. V prednom panely by sa nachádzali iba šošovky, vďaka ktorým by môžu technici pracovať s väčším priestorom v hlavnej časti. Ale zrejme ani to Microsoftu nestačilo. Zahrával sa aj s ideou bočného uloženia samotného fotoaparátu a hlavných šošoviek, ktoré by spoločne s ostatnými šošovkami a viacerým zrkadlám slúžili ako maličký periskop. Vďaka tomu by technici mohli ušetriť ešte viac miesta, no je naozaj otázne, či sa im niečo podobné podarí aj fyzicky vyrobiť.

Zdroj: freepatentsonline.com

V nákresoch sa nachádza aj technológia blesku, ktorý sa samozrejme nachádza iba na hlavnej časti smartfónu, no aj s týmto sa technici vysporiadali, teda aspoň na papieroch. Vo vedľajšej časti smartfónu by sa mala nachádzať ďalšia sústava šošoviek, ktorá by nielen prepúšťala blesk, ale by zároveň zvyšovala intenzitu a šírku osvetlenia.

Hlavným vynálezcom tohto patentu je Eero Tuulos, bývalý špecialista fotoaparát zo spoločnosti Nokia, ktorý momentálne pracuje pre Huawei. Spoločne s ním sa na projekte podieľali ďalší 4 Fíni a patent popísali naozaj podrobne. Celý patent nájdete na stránke freepatentsonline.com.

Zdroj: freepatentsonline.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close
Pracovné ponuky