NávodyNovinkyWindows 10

NÁVOD | Ako vypnúť službu Cortana po Anniversary Update

Zatiaľ je vo Windows 10 možné vypnúť službu Cortana cez ponuku Štart (stačí dať vyhľadať Cortana a vypnúť). Po Anniversary aktualizácii sa to zmení. Pribudne síce viacero nastavení tejto služby vrátane ovládania hlasom, zapnutie či vypnutie pri uzamknutí obrazovky a/alebo na paneli úloh, avšak nebude možné ju vypnúť starým spôsobom cez pôvodné menu.

zdroj: techradar.com

Cortana bude vynútená

Ak máte Windows 10, Anniversary aktualizáciu nebude možné odmietnuť – je povinná. A napokon, prečo by ste to aj robili kvôli Cortane, obsahuje veľa užitočného.

A ak Cortanu naozaj nechcete, bude ju možné vypnúť cez Group Policy Editor. Avšak nie vo Windows 10 Home – platí to len pre Professional verzie Windows 10:

  1. Kliknite na Štart, napíšte gpedit.msc a stlačte enter
  2. Choďte do Computer Navigation (Konfigurácia počítača) > Administrative Templates > Windows Components > Search
  3. Nájdite Allow Cortana a dvojklikom otvorte.
  4. Vyberte možnosť
  5. Kliknite na ApplyOK.

Poznámka – od Administrative Templates sú nastavenia v angličtine.

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Napíš nám na info@windowscentrum.sk

Jeden komentár

  1. Tato vynutena aktualizacia najnovsia ma sklamala! Po aktualizovani windowsu 10 na tento update je moj iba 6 mesiacov stary pc nepoužiteľný! Po pár minútach mi po štarte widnowsu na pracovnej ploche nič nejde! Zamrzne! A vypíše mi tabuľku, že systém windows nepracuje! Pritom mám ssd disk, graf kartu geforce gtx 960 a 8 gb ram a dostatok volneho miesta! A nie som expert na pc, ale neviem ci to mam reklamovat v alze kedze je dva roky v zarucnej lehote alebo nie 🙁 a čo ma najviac udivuje že tam nemám ani žiaden bod obnovy to nechápem! Myslel som si že sa automaticky vytvárajú po každej aktualizácií! Jednoducho sklamaný som z win 10! Kúpim si pc s win 10 a co sa stane po anniversary update? …..

Pridaj komentár

Close
Close