NávodySpravodajstvoWindows

NÁVOD | Ako vypnúť službu Cortana po Anniversary Update

Zatiaľ je vo Windows 10 možné vypnúť službu Cortana cez ponuku Štart (stačí dať vyhľadať Cortana a vypnúť). Po Anniversary aktualizácii sa to zmení. Pribudne síce viacero nastavení tejto služby vrátane ovládania hlasom, zapnutie či vypnutie pri uzamknutí obrazovky a/alebo na paneli úloh, avšak nebude možné ju vypnúť starým spôsobom cez pôvodné menu.

Cortana
zdroj: techradar.com

Cortana bude vynútená

Ak máte Windows 10, Anniversary aktualizáciu nebude možné odmietnuť – je povinná. A napokon, prečo by ste to aj robili kvôli Cortane, obsahuje veľa užitočného.

A ak Cortanu naozaj nechcete, bude ju možné vypnúť cez Group Policy Editor. Avšak nie vo Windows 10 Home – platí to len pre Professional verzie Windows 10:

  1. Kliknite na Štart, napíšte gpedit.msc a stlačte enter
  2. Choďte do Computer Navigation (Konfigurácia počítača) > Administrative Templates > Windows Components > Search
  3. Nájdite Allow Cortana a dvojklikom otvorte.
  4. Vyberte možnosť
  5. Kliknite na ApplyOK.

Poznámka – od Administrative Templates sú nastavenia v angličtine.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close