Návody

Ako vylúčiť vybrané súbory zo skenovania Windows Defendera | NÁVOD

Windows Defender je defaultným antivírusovým programom, ktorý dokáže plnohodnotne nahradiť externý antivírusový či obdobný program. Avšak tak ako aj iné antivírusové programu tak aj Windows Defender z času na čas označí súbor ako škodlivý a pritom nemusí byť, a práve vtedy využijete funkciu vylúčenia súborov zo skenovania. Poďme sa teraz spolu pozrieť na to ako možno vylúčiť súbory zo skenovania.

Ako vylúčiť vo Windows 10 súbory zo skenovania

 • Otvorte si teraz Windows Defender Security Center.

  Windows Defender Security Center
  Zdroj: vlastný

 • Kliknite na položku  „Virus & threat protection“ a potom na „Virus & threat protection“.
  Windows Defender Security Center ako vylucit subory zo skenovania_1
  Zdroj: vlastný

 •  Následne v rámci ponuky rolujte nižšie a nájdite položku Exclusion, resp. Výnimky v Slovenskom jazyku. Kliknite na pridanie výnimky. Následne môžete pridávať jednotlivé dokumenty, kastlíky a ďalšie súbory do výnimiek, ktoré nebude Windows Defender skenovať.
 • Hotovo.

Zdroj: vlastný

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close