NávodyWindows

Ako vypnúť vo Windows 10 aktualizácie? Stačí Ti na to ani nie minúta | NÁVOD

Ak si používateľom operačného systému Windows, určite si sa už neraz stretol s tým, že Ti nabehli aktualizácie a musel si v tom lepšom prípade čakať len pár minúť, kým sa na tvojom počítači či laptope nainštalovali. Doba ide dopredu a s ňou si musíme zvykať aj na automatické aktualizácie, ktoré nám výrobcovia čoraz častejšie podsúvajú. Výnimkou samozrejme nie je ani spoločnosť Microsoft.

Pokiaľ aktuálne bežíš na najnovšom systéme Windows 10, určite si si všimol, že v menu nenájdeš nástroj, ktorým by si dokázal vypnúť aktualizácie. Ak si aj niekedy taký nástroj našiel a aktualizácie si dať ručne vypnúť, pravdepodobne k tomu nedošlo a sám si bol svedkom azda až nežiadúceho inštalovania systémových aktualizácií. Pripravili sme si však pre teba návod, v ktorom uvidíš, ako môžeš aktualizácie vo Windowse raz a navždy vypnúť a zapnúť si ich len podľa potreby.

Vo videonávode zistíš, ako vypnúť vo Windows 10 aktualizácie


Na záver mi neostáva nič iné, iba si položiť pravdepodobne rečnícku otázku, či majú systémové aktualizácie zmysel. Tu by sa o tom samozrejme dalo polemizovať a existovalo by množstvo dôvodov pre a proti inštalácii aktualizácii. Pravdepodobne najlepším riešením je zvážiť situáciu a aktuálne si určite aspoň raz za čas pustiť, nech predsa neprídeš o tie najnovšie funkcie a pochopiteľne o čo najlepšie zabezpečenie systému. PS: určite odoberaj aj náš YouTube kanál, kde nájdeš rôzne zaujímavé videá zo sveta informačných technológií.

Zdroj: vlastný

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Windowscentrum.sk je veľmi zaujímavý internetový magazín, ktorý sa focusuje na Windows, Android, iOS, Apple a ďalšie zaujímavé témy. Píšeme taktiež o moderných technológiách, gadgetoch či autách.
Close
Close