NávodyXiaomi

Ako si môžete vo vašom Xiaomi zmeniť zvuk upozornenia, či nastaviť obľúbenú pesničku, ako zvonenie?

Pozrite sa krok po kroku, ako si môžete vo vašom Xiaomi prispôsobiť zvuk upozornenia, či zvonenia a to aj len pre konkrétnu aplikáciu.

Naše smartfóny v priebehu posledných rokov prešli veľkými zmenami. Pribudol im nielen výkon, ale i množstvo nových funkcií. Paradoxom zostáva, že pribúdajúcimi funkciami, nastavenia, ktoré sme predtým pravidelne využívali, častokrát sú natoľko zapatrošenými, že ich dnes nepoužívame. A práve preto nám dovoľte dať vám do pozornosti niekoľko základných nastavení súvisiacimi so upozorneniami Xiaomi smartfónov.

Ako si môžete zmeniť zvonenie, či tón upozornenia za iný, ako je predvolený?

Všeobecné nastavenia zvonení a upozornení, sú dostupné v rámci Nastavení telefónu potom, ako si otvoríte sekciu Zvuky a vibrácie. Ako môžete vidieť nižšie, tak potom, ako kliknete napríklad na položku Upozornenia, tak si budete môcť zmeniť predvolený tón za iný.

V prípade, ak kliknete na tlačidlo „More“, teda viac, tak budete mať k dispozícii aj ďalšie tóny vrátane možnosti nastavenia vlastného tónu, napríklad vašej obľúbenej pesničky potom, ako kliknete na Vybrať lokálny vyzváňací tón.

V prípade, ak by ste si chceli vybrať len časť pesničky ako predvolený tón zvonenia, tak si otvorte aplikáciu Hudba a potom si vyberte pesničku, ktorú chcete nastaviť ako tón zvonenia. Následne kliknite na ikonu nožníc, kde budete môcť orezať pesničku a nastaviť len daný výsek, ako zvonenie. Mimochodom, takto uložený výsek pesničky, sa vám uloží do zariadenia ako nový súbor a postupom vyššie, ho môžete nastaviť aj ako tón upozornenia aplikácií.

Ako zmeniť tón len pre konkrétnu aplikáciu?

MIUI nadstavba umožňuje zmeniť aj tón konkrétnej aplikácie. Postup je síce o niečo zložitejší, ale nie je to žiadna alchýmia. Nižšie vám ukážeme, ako na to. V prvom kroku si otvorte Nastavenia smartfónu. Tentokrát však nepôjdeme do sekcie Zvuky a vibrácie, ale do sekcie Aplikácie. V ďalšom kroku zvoľte možnosť Spravovať aplikácie a vyberte aplikáciu, pre ktorú chcete individuálne upraviť upozornenie. V našom prípade sme zvolili aplikáciu WhatsApp. V rámci ponuky, ktorá sa vám otvorila, zvoľte možnosť Upozornenia. Následne zvoľte možnosť Upozornenia na správy

Teraz zvoľte možnosť Zvuk. Teraz si budete môcť zvoliť tón upozornenia pre konkrétnu aplikáciu.

Návod vyššie sme vám priniesli prostredníctvom smartfónu Poco F2 Pro vo verziu MIUI 12.5.2. Postup ako taký, by mal byť však vo všeobecnosti rovnakým bez ohľadu na zariadenie, či verziu MIUI 12.5. Pevne veríme, že bol pre vás užitočným a budeme radi, ak nás podporíte, či lajkom na sociálnej sieti Facebook, alebo zdieľaním článku.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close