APLIKÁCIE A HRYNávodySpravodajstvo

Ako sa vyhnúť dopravným zápcham? Tieto aplikácie by ste nemali prehliadať

Neprehliadajte základné funkcie populárnych aplikácií. Dokážu Vám ušetriť čas

Určite každý z nás sa už viackrát stretol s dopravnou zápchou. Nie je to nič príjemné, a to obzvlášť v prípade, ak sa niekam ponáhľate. Hoci nie vždy sa dá vyhnúť dopravným zápcham, tak aj napriek tomu môžete aspoň čiastočne tieto situácie eliminovať. A práve preto by sme Vám radi dali do pozornosti základné funkcie niektorých aplikácií.

Google Mapy

Google Mapy sú aplikáciou, ktorú máme takmer všetci všetci v našich smartfónoch a možno ani neviete, ale ponúka viacero šikovných funkcií. Pred pár dňami sme Vám priniesli napríklad tip, ako môžete zistiť, koľko približne ľudí sa nachádza v jednotlivých obchodov v porovnaní so štandardnou návštevnosťou. Dnes by sme radi upozornili na funkciu, ktorá Vám povie aká je dopravná situácia na cestách. Oceníte ju hlavne v prípadoch, kedy ste zvyknutí na bežnú cestu, ktorá Vás môže na konci dňa prekvapiť, napríklad dopravnou nehodou. Preto pred každou cestou, obzvlášť v prípade dlhšieho cestovania, Vám odporúčame naplánovať si najvhodnejšiu trasu.

Funguje na veľmi jednoduchom princípe. Vo svojej podstate stačí dať vyhľadať cieľovú adresu. Aplikácia Vám následne navrhne niekoľko alternatívnych ciest, ktoré ak si rozkliknete, tak sa môžete pozrieť na možné zdržania. Napríklad na nehody. Štandardné sfarbenie modrou značí, že cesta je priechodnou bez omeškania. Iné farby naznačujú spomalenie. Oranžová značí mierne spomalenie, červená výrazné spomalenie a podobne (čím tmavšia farba, tým väčšie spomalenie).

Okrem iného rovnakú funkcia ponúka aj webové rozhranie Google Máp, kde si jednotlivé úseky viete skontrolovať o niečo podrobnejšie. Následne si viete poslať trasu do smartfónu.

Google Maps Go
Google Maps Go
Developer: Google LLC
Price: Free
‎Google Maps - Transit & Essen
‎Google Maps - Transit & Essen

Waze

Druhou aplikáciou, ktorú by ste nemali prehliadať je Waze. Hoci ide tak isto o aplikáciu, za ktorou stojí Google (spoločnosť Google ju kúpila v roku 2013), tak funguje čiastočne na iných princípoch. Aplikácia sa totiž na rozdiel od Google Máp, viac spolieha na komunitu, ktorá nahlasuje v reálnom čase problémy na cestách (Google Mapy fungujú primárne na základe zbierania anonymných dát o polohe a rýchlosti pohybu používateľov). Okrem iného aplikácia ponúka náhľady rôznych trás vrátane informácií o predpokladaných kolónach v prípade plánovaných ciest. Napríklad, ak plánujete ísť na druhú stranu republiky, tak aplikácia je schopná Vám spraviť predpoklad dĺžky cesty, ak vyštartujete ráno alebo poobede. Zároveň, ak je nahlásená nejaka kolóna alebo dopravná nehoda, ktorá by Vás spomalila na ceste, tak aplikácia je schopná prepočítať inú trasu a to v reálnom čase.

‎Waze Navigation und Verkehr
‎Waze Navigation und Verkehr
Developer: Waze Inc.
Price: Free

Používate iné aplikácie, ktoré dokážu monitorovať aktuálnu situáciu na cestách? Dajte nám ich nižšie vedieť.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close