Spravodajstvo

Ako sa bude vyvíjať trh so smartfónmi v nasledujúcich rokoch? Pozrite si odhady expertov, čo môžeme očakávať

Trh so smartfónmi by mohol v budúcom roku zažiť citeľné oživenie. Do roku 2025 sa očakáva, že bude v obehu už viac ako 1,22 miliardy 5G smartfónov

Trh so smartfónmi v tomto roku zažil obrovský prepad, ktorý nás vrátil niekoľko rokov dozadu. Hlavným dôvodom je aktuálne prebiehajúca pandémia, ktorá vo výraznej miere ovplyvnila život na celej planéte. Hoci trh so smartfónmi hlási pomalé oživovanie, tak aj napriek tomu nemá stále „vyhrané“. Ako budú však vyzerať nasledujúce roky? Analytici z digitimes.com odhadujú vcelku prudký rast.

V budúcom roku by sme mohli byť svedkami oživenia trhu so smartfónmi

Hoci roky 2018 a 2019 neboli podľa predstáv výrobcov smartfónov, a nehovor viac o aktuálne prebiehajúcom roku, tak ten nasledovný by mohol byť výrazne lepším. Analytici z Digitimes odhadujú, že v priebehu budúceho roka bude rast predajov citeľnejším. Konkrétne hovoria o tom, že by mohlo byť predaných o 150 miliónov zariadení viac. Odôvodňujú to hlavne urýchleným úsilím budovania novej infraštruktúry 5G sietí naprieč viacerými regiónmi sveta (napríklad v Japonsku, západnej Európe, USA,…).

Predpokladajú, že v priebehu nasledujúcich 5 rokoch sa dopyt zvýši hlavne po 5G smartfónoch vďaka rozširujúcemu sa pokrytiu. Analytici odhadujú, že 4G a 5G smartfóny v roku 2023 dosiahnu objem predajov 1,5 miliardy, pričom svoj vrchol dosiahnu v roku 2025, kedy bude predaných 1,7 miliardy zariadení.

Digitimes ďalej odhaduje, že v budúcom roku budú Samsung a Apple dominovať trhu. Nasledovať budú spoločnosti Xiaomi, Oppo, alebo Vivo. Prekvapením bude však spoločnosť Huawei, od ktorej sa očakáva, že prepadne až na 7. miesto (za podmienky, že nevyrieši aktuálne problémy okolo sankcií zo strany USA). Analytici predpokladajú, že 6. najväčším predajcom smartfónov na svete sa stane spoločnosť Transsion, ktorá je dominantným hráčom v Afrike a silným hráčom v južnej Ázii. Spoločnosť predáva smartfóny pod značkami Tecno, Infinix, či Itel.

Čo sa týka samotných predajov 5G zariadení, tak Digitimes očakáva, že v budúcom roku sa budú podieľať na celkovým predajov smartfónov v objeme 200 miliónov kusov a do roku 2025 ich bude v obehu už 1,22 miliardy.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close