NávodyNovinky

Ako ochrániť prehliadač Google Chrome pred exploitmi Meltdown a Spectre | NÁVOD

Určite Vám už nemusíme znovu predstavovať známe exploity Meltdown a Spectre, ktoré môžu na procesoroch Intel, AMD a ARM spôsobiť naozaj vážne problémy. Riziku nie sú vystavené samotné operačné systémy a v ňom uložené údaje o používateľoch, ale aj internetové prehliadače, v ktorých má väčšina používateľov uložených kopu hesiel a prihlasovacích údajov. Tie by mohli byť potencionálne ukradnuté a preto je potrebné, aby boli dnešné internetové prehliadače čiastočne upravené tak, aby sa hackeri a škodlivý softvér nedostali ku týmto informáciám. Microsoft na svojich prehliadačoch Internet Explorer a Microsoft Edge potrebné zmeny vykonal, no oveľa viac sú zatiaľ ohrození používatelia prehliadača Google Chrome, ktorý je momentálne najpopulárnejším internetovým prehliadačom na celom svete. Spoločnosť Google oznámila, že prehliadač obdrží bezpečnostnú aktualizáciu okolo 23. januára, no tento dátum je zatiaľ celkom vzdialený a preto Vám prinášame rýchly návod, ako môžete dočasne zaistiť Váš internetový prehliadač Chrome.

Ako ochrániť prehliadač Google Chrome pred exploitmi Meltdown a Spectre:

  • Otvorte prehliadač Google Chrome.
  • Uistite sa, že je Váš prehliadač aktualizovaný.
  • Do okna pre zadávanie webovej adresy napíšte: chrome://flags#enable-site-per-process

    Zdroj: vlastný

  • V novo otvorenom okne nájdite položku Strict site isolation (mala by byť vyznačená žltou farbou).
  • Kliknite na tlačidlo Aktivovať.

    Zdroj: vlastný

  • Reštartujte Váš prehliadač.

V skratke, táto funkcia zabraňuje zdieľaniu informácií s ostatnými webovými stránkami. To znamená, že pokiaľ sa dostanete na stránku so škodlivým kódom, ktorá by sa vďaka chybám Meltdown a Spectre chcela zmocniť Vašich informácií, prehliadač to jednoducho stránke zakáže a funkcia Strict site isolation zablokuje prístup stránky ku Vašim informáciám.

Pre tých čo nevedia, funkcia Site isolation je iba experimentálnou funkciou a je dostupná iba na najnovších verziách prehliadača Chrome pre Windows, Mac, Linux, Chrome OS a Android.

Pokiaľ sa nechcete hrabať v nastaveniach prehliadača, radšej vyčkajte na oficiálnu bezpečnostnú aktualizáciu prehliadača Google Chrome, ktorá zrejeme príde 23. januára.

Zdroj: windowslatest.com

Tagy

Komentáre

Pridaj komentár

Close
Close