NávodySpravodajstvo

Ako obmedziť deťom čas strávený za počítačom alebo ako sa nenechať oklamať vetou „veď som tu len chvíľku“

Určite to poznáte, tie čarovné vetičky našich ratolestí „veď som to len teraz zapol“ alebo „som tu len 10 minút“. Nuž, v mnohých prípadoch sa tento fakt nedá overiť a to hlavne keď deťom skončí škola a oni sa hrnú rýchlo domov, ale vy ste ešte stále v práci a najbližšie hodiny aj budete.

Ako obmedziť deťom čas strávený na počítači

Windows 10 ponúka desiatky možností ako si prispôsobiť svoj počítač podľa svojho gusta a jednou z nich je aj funkcionalita, ktorou viete obmedziť aktívne používania počítača. Poďme sa teraz spolu pozrieť ako na to.

Otvorte si najprv Nastavenia vášho počítača a v sekcii Rodina a ďalší používatelia vytvorte nový účet (Settings>Accounts>Family & Other people)

Zdroj: vlastný

Raz ako ste vytvorili účet pre svoje dieťa tak z administrátorského účtu mu môžete upravovať to čo môže robiť a aj ako dlho môže tráviť čas na počítači. Kliknite teraz pod účtom „Manage family…“.

Zdroj: vlastný

Následne sa vám otvorí internetové stránka s vašim účtom a účtami, ktoré máte priradené k vášmu účtu.  Vyberte si účet, ktorému chcete zmeniť nastavenia (v našom prípade to je „mojdediet…“) a kliknite na Screen time.

Zdroj: vlastný

Teraz kliknite na „Use one screen time schedule“. Následne ako môžete vidieť nižšie sa vám zobrazí rozvrh, v rámci ktorého môžete nastaviť ako konkrétny čas kedy môže mať vaše dieťa prístup k PC tak aj maximálny denný časový limit.

Zdroj: vlastný

Hotovo. Stačí nastavenia už len uložiť.

Zdroj: vlastný, úvodný obrázok: pixabay.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený


Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close