NávodySpravodajstvo

Ako nájsť stratený mobil | NÁVOD

Ako nájsť stratený mobil? Pomocou tohto návodu môžete vyhľadať polohu smartfónu, prezvoniť ho, ako aj kompletne vymazať z neho obsah.

Stratený mobil nie je ničím príjemným. V mnohých prípadoch sa však dá vypátrať jeho poloha, teda ak nebol ukradnutý, a zlodej z neho nevybral  batériu so SIM kartou. V  prípade ukradnutie Vám pomôže už len polícia, proces je však zdĺhavým. Vráťme sa však k prvému prípadu, kedy je telefón „len“ strateným. Vtedy ho je možné nájsť pomocou služieb Google.

Ako vyhľadať stratený telefón

Ak chcete využívať službu Google nájdenie strateného telefónu, tak je potrebné, aby smartfón bol:

  • zapnutý;
  • musí byť prihlásený do účtu Google;
  • mať mobilné pripojenie alebo Wi-Fi;
  • byť viditeľný v službe Google Play;
  • mať zapnutú službu určovania polohy;
  • mať zapnutú funkciu Nájdi moje zariadenie.

Väčšinu funkcií a  služieb máte defaultne prednastavenú ako zapnutú, preto nemusíte panikáriť, že ste na niečo zabudli.

Následne je potrebné navštíviť stránku Android Find (pozn. redakcie: musíte byť prihlásený pod rovnakým účtom Gmail, ako máte v  smartfóne). Následne prostredníctvom tejto služby môžete určiť poslednú videnú polohu smartfónu, prezvoniť ho, uzamknúť, či kompletne vymazať jeho obsah (tip redakcie: po kliknutí ikonky telefónu na mape Vám Google ukáže presné GPS súradnice).

Ako najst strateny mobil
Zdroj: Vosveteit.sk

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close