ANDROIDNávodySpravodajstvo

Ako nahradiť Google asistenta Cortanou na Galaxy S8 a ďalších telefónoch s operačným systémom Android

Microsoft Cortana dokáže byť užitočným nástrojom ako zefektívniť prácu s vašim zariadením bezo ohľadu na to aký operačný systém máte vo svojich smartfónoch,. Cortana totiž umožňuje  synchronizovaťť upozornenia od hovorov, SMS správ až po, aplikácie. Veľkou výhodou je aj to, že funguje na operačných systémoch Windows, Android ako aj  iOS.

Vo Windows Phone predvolený pomocník je Cortana. Huawei telefóny majú Alexu, Pixel od Google má Asistent Google a Samsung Galaxy S8 prichádza s hneď s trojicou osobných asistentov –  Bixby, S-Voice a Asistent Google.

Ak by ste však chceli využívať výhody Cortany ako natívneho osobného asistenta na Androide, tak máme pre vás tip ako nato.

Návod ako si nastaviť Cortanu  vo vašom Android zariadení ako prvú voľbu

1. Otvoríme si Nastavenia a prejdeme do kolónky Aplikácie. Potom kliknite na mozňosti Nastavení v sekcii aplikácie.

2. Vyhľadajte nastavenia ktoré umožňujú zmeniť predvolené nastavenie aplikácie.

Zdroj: vlastný

3. Stlačte na ponuku aplikácie Device Assistant.

Zdroj: vlastný

5. Teraz by ste mali byť schopní zmeniť predvolené nastavenia z Bixby alebo S-Voice alebo akékoľvek iného osobného asistetna na Cortanu (ak ju máte nainštalovanú v smartfóne).

6. Hotovo.

Zdroj: vlastný, autor: Lukáš Villem

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Android Cortana navod

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close