Ako nabíjate svoj smartfón? Pozrite sa na najčastejšie mýty a tipy ohľadom jeho nabíjania!

Smartfón a jeho batéria majú svoju určitú životnosť. Tá sa však dá predĺžiť, ak budete nasledovať tipy pre správne nabíjanie.

Bateria smartfonu
Zdroj: YouTube (Samsung)

Nenabíjaj smartfón počas noci, nevybíjaj ho pod 20 percent či vypínaj aplikácie pre úsporu batérie. Aké tipy vám vaši známi či experti na smartfóny dali, aby batéria vášho smartfónu ostala navždy v kondícii? Pravdou je, že žiadna batéria nie je večná a i tie v smartfónoch majú svoju životnosť. Tá sa však dá predĺžiť jednoduchými spôsobmi nabíjania, no nie všetky známe stereotypy sú pravdivé. Ako teda nabíjať naše zariadenie správne?

Nabíjanie cez noc

Klasickým stereotypom je už spomínané nabíjanie smartfónov cez noc. Vraví sa, že by sa smartfóny cez noc nabíjať nemali i keď v dnešnej dobe ide určite už o mýtus. Súčasné lítium-iónové batérie dokážu zastaviť príjem energie akonáhle získajú hladinu 100% i keď v minulosti tomu tak nebolo. A výsledok? Neprichádza k žiadnemu plytvaniu energie či degradácie batérie, v skutočnosti sa odporúča nabiť smartfón cez noc, aby bol pripravený vydržať celý deň.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Vybíjanie smartfónu úplne „do nuly“

Patríte medzi tých, ktorí nechávajú smartfón vybiť kým sa nevypne? Mnohí ľudia vravia, že tento spôsob je najlepší pre batériu. Opäť však ide o mýtus a v skutočnosti sa odporúča smartfón nabíjať po menších častiach počas celého dňa. Úplné vybitie zariadenia sa odporúča len v prípade kalibrácie batérie, ktorá sa odporúča vykonávať každé dva až tri mesiace. Zároveň sa odporúča udržiavať batériu nabitú medzi 30 – 80% jej kapacity.

Používanie smartfónu počas nabíjania

Bojíte sa prehrievania počas nabíjania smartfónu, a tak ho radšej nepoužívate? Môžete byť úplne pokojní a takýmto spôsobom síce spomaľujete nabíjanie, no určite sa smartfón nepoškodí. Čo sa však týka nabíjania, vždy je lepšie používať originálne príslušenstvo, aby sa smartfón zbytočne neprehrieval. Rovnako je pre smartfón lepšie nabíjať klasickým adaptérom a nie nabíjať z počítača či nabíjačkou do auta.

Vypínanie aplikácií pre úsporu batérie

Ďalšou veľmi rozšírenou poverou je vypínanie aplikácií. Tie vypíname najmä pre úsporu batérie, aby nám neuberali energiu ak sú spustené na pozadí. Robíme to však úplne zbytočne, pretože oveľa viac batérie spotrebuje vypínanie a opätovné zapínanie aplikácie ako keď aplikácia konštantne „beží“ celý čas.

Verili ste niektorým z týchto mýtov i vy? A máte nejaké iné mýty či triky ohľadom nabíjania smartfónu? Podeľte sa s nami v komentároch!

via xfinity.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre