NávodyWindows

Ako môžete zmeniť funkciu tlačidla zapínania/vypínania vo vašom notebooku s Windowsom?

Takto môžete zmeniť funkciu tlačidla zapínania a vypínania vášho notebooku, aby ste sa vyhli náhodným kliknutiam spôsobujúcim vypnutie zariadenia.

Umiestnenie tlačidla vypínania, resp. zapínania notebooku je v pravom hornom rohu klávesnice, hneď vedľa tlačidla mazania, či vytvorenia snímky obrazovky. Priznajme si, koľkokrát ste omylom stlačili toto tlačidlo namiesto tlačidla mazania, či vytvorenia snímky obrazovky? Asi mnohokrát. Otázkou je, dá sa nejako preprogramovať tlačidlo zapínania a vypínania zariadenia, aby sme pri náhodnom kliknutí nevypli notebook? Odpoveď je, áno dá sa a je to veľmi jednoduché. Nižšie si ukážeme, ako na to.

Ako môžete preprogramovať tlačidlo zapínania a vypínania notebooku?

Nemusíte sa báť, že by ste potrebovali nejaké extra zručnosti, aby ste zmenili účel tlačidla zapínania a vypínania notebooku. Je to bežné nastavenie systému Windows, len treba vedieť, kde hľadať. Postup nižšie vám ukážeme v rozhraní systému Windows 11, rovnaký je však i v predošlých verziách Widnowsu.

Otvorte si teraz ponuku Štart a dajte vyhľadať Ovládací panel. Následne otvorte aplikáciu, ktorú vám systém vyhľadal.

Ovladaci panel Windows_1
Zdroj: Vosveteit.sk

V ďalšom kroku zvoľte možnosť Hardvér a zvuk a následne v rámci sekcie Možnosti napájania vyberte možnosť Zmeniť funkciu tlačidla napájania.

Následne uvidíte ponuku, ako môžete vidieť na snímke obrazovky nižšie. K dispozícii budete mať štyri možnosti, čo má notebook robiť potom, ako stlačíte tlačidlo zapínania a vypínania notebooku. Prvou je, aby notebook nereagoval. Potom budete mať k dispozícii funkciu uspania, dlhodobého spánku zariadenia, alebo vypnutia notebooku. Na vás je, ktorú funkciu si vyberiete.

Ovladaci panel Windows_4
Zdroj: Vosveteit.sk

Veríme, že tip na funkciu vás zaujal a hlavne, že ju využijete.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close