ANDROIDNávodySpravodajstvo

Ako môžete zistiť, ktoré Android aplikácie neprimerane zaťažujú batériu vášho smartfónu?

Pozrite sa, ako môžete identifikovať problémové aplikácie.

V prípade, ak máte pocit, že vaša batéria smartfónu „nestíha“ to, čo by mala, tak to nemusí byť hneď dôvod na jej výmenu. Dôvodom je, že batéria sama o sebe nemusí byť automaticky opotrebovanou, ale niektoré aplikácie môžu neprimerane využívať energiu. Môžu napríklad bežať na pozadí bez toho, aby dochádzalo k optimalizácii spotreby energie a podobne. Ako je však možné zistiť, ktoré aplikácie sú potenciálnymi „žrútmi“ energie? Nie je to nič zložité a to obzvlášť v prípade Android smartfónov.

Takto môžete odhaliť spotrebu energie aplikáciami

Ako sme už vyššie spomínali, tak je to vskutku veľmi jednoduché. Ako prvé si je potrebné otvoriť nastavenia smartfónu. Následne choďte do sekcie Batéria a výkon (pozn. redakcie: v závislosti od výrobcu a verzie Androidu môže byť postup mierne odlišným. Princíp je však stále rovnakým).

Potom zvoľte možnosť Štatistiky využívania batérie. V rámci tejto sekcie nájdete informácie o tom, koľko energie využívajú jednotlivé aplikácie.

Čo robiť, ak ste našli problémovú aplikáciu?

Nuž, najlepším riešením je ju odstrániť. Druhým dychom však treba dodať, že nie vždy je to preferované riešenie. Obzvlášť ak ide o aplikáciu/cie, ktoré aktívne využívate. Alternatívnym riešením však je, obmedzenie jej fungovania na pozadí. Urobiť tak môžete rovnako pomocou sekcie Batéria a výkon, kde kliknite na možnosť Aplikácia šetrenie batérie. Následne zvoľte problémovú aplikáciu a zvoľte možnosť Zakázať aplikácie na pozadí.

Ako sme už vyššie však spomínali, tak  postup nie je vždy rovnakým, obzvlášť v prípade optimalizácie spotreby energie aplikáciami. Alternatívnym postupom je, otvoriť si Nastavenia smartfónu a zvoliť možnosť Aplikácie, potom otvorte možnosť Spravovať aplikácie a zvoľte problému aplikáciu. Následne by ste mali mať k dispozícii možnosť nastavenia optimalizácie batérie.

Nastavenia Androidu_bateria_6
Zdroj: Vosveteit.sk

Rovnako nám dovoľte dať vám tip na záver, ak by ste chceli mať k dispozícii viac informácií okolo spotreby batérie. Dopátrať sa k ním môžete pomocou aplikácie  Accu​Battery – Akku & Batterie. V tomto prípade je však potrebné, aby ste si aplikáciu nainštalovali a niekoľko dní s ňou fungovali na pozadí. Následne budete mať k dispozícii ďalšie dáta o batérii vášho smartfónu.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close