NávodySpravodajstvo

Ako môžete zistiť, či vás niekto vo WhatsApp službe zablokoval?

Pozrite sa, ako môžete najjednoduchšie zistiť, či vás niekto v službe WhatsApp zablokoval.

Služba WhatsApp vo všeobecnosti patrí medzi nesmierne populárne komunikačné platformy a náš región nie je výnimkou. WhatsAppu sa darí, a to aj napriek zavedeniu kontroverzných podmienok používania služby do praxe, ktoré nastalo relatívne nedávno. Hoci milióny používateľov naprieč globálnym trhom opustilo službu, tak aj napriek tomu, ide aj naďalej o dominantnú komunikačnú platformu. Dôvodom je rozšírenosť služby a funkcie, ktoré držia používateľov aj naďalej na WhatsAppe.

Služba ako taká rovnako ponúka mnoho funkcií, ktoré sú medzi používateľmi populárne.

Takto môžete zablokovať kontakt, ktorý vás obťažuje

Jednou zo základných funkcií služby WhatsApp, je možnosť zablokovania kontaktu, ktorý vám posiela správy. Najčastejšie za týmto účelom blokujeme ľudí, ktorí nás vo všeobecnosti obťažujú. Zablokovať používateľa je možné pomocou cesty otvorenia konkrétnej konverzácie, potom je potrebné kliknúť na tri zvislé bodky, zvoliť možnosť Viac a následne Blokovať.

K zablokovaným kontaktom sa dostanete pomocou Nastavení aplikácie, kde je potrebné zvoliť možnosť Účet, následne Súkromie, a potom uvidíte položku Blokované kontakty. Potom, ako otvoríte danú sekciu, tak budete môcť kontakty zo zoznamu blokovaných účtov odstrániť, prípadne s nimi ďalej pracovať.

WhatsApp_blokovane kontakty
Zdroj: Vosveteit

Ako možno zistiť, či vás niekto v službe WhatsApp zablokoval?

Samozrejme, tak ako vy môžete niekoho zablokovať, tak niekto môže zablokovať aj vás. Otázkou je, ako možno zistiť, či vás niekto zablokoval. Nie je to nič náročné. Služba WhatsApp na svojich stránkach prezrádza, že zistiť, že vás niekto zablokoval, môžete podľa nasledovných skutočností:

Už sa vám u daného kontaktu v okne chatu nezobrazuje, kedy bol naposledy videný alebo online.

Nezobrazujú sa vám aktualizácie profilovej fotografie kontaktu.

Ak odošlete správu kontaktu, ktorý si vás zablokoval, zobrazí sa vám u nej vždy len jedna značka začiarknutia (správa odoslaná) a nikdy sa vám nezobrazia dve značky (správa doručená).

Každý pokus o telefonické spojenie bude neúspešný.

Ak ste u daného kontaktu zaznamenali všetky tieto skutočnosti, používateľ si vás pravdepodobne zablokoval. Môže však existovať aj iné vysvetlenie, dodáva WhatsApp. Pevne veríme, že informácie vyššie boli pre vás užitočnými.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close