APLIKÁCIE A HRYBezpečnosťNávodySpravodajstvo

Ako môžete zapnúť režim miznúcich správ v Messengeri a ako funguje?

Tento režim je bezpochyby šikovným v situáciách, kedy nechcete aby v službe Messenger zostal záznam o obsahu konverzácie

Ešte v prvej polovici novembra spoločnosť Facebook predstavila v rámci služby Messenger miznúce správy. Facebook začal s distribúciou tejto funkcie najprv naprieč USA a následne začal uvoľňovať funkciu aj v ďalších regiónoch sveta vrátane Slovenska. Ako je možné tento režim však vyvolať a ako funguje? Dozviete sa nižšie.

Režim miznúcich správ

Zapnutie režimu miznúcich správ v aplikácii Messenger je vskutku jednoduché. Všetko, čo potrebujete k tomu spraviť, je otvoriť konverzáciu a následne ju pohybom prstov potiahnuť hore. Potom sa vám otvorí režim miznúcich správ.

Ako funguje tento režim?

Princíp fungovania režimu správ je veľmi jednoduchým. Vo svojej podstate, funguje rovnako, ako klasická konverzácia s tým rozdielom, že správy sa budú automaticky odstraňovať po 60 minútach, teda po jednej hodine. Rovnako používateľ uvidí v rámci konverzácie informáciu o tom, ak druhá strana vytvorí snímku obrazovky.

Rezim miznucich sprav_ako funguje
Zdroj: Vosveteit.sk

Ďalej treba dodať, že tento režim (zatiaľ) funguje len v individuálnych konverzáciách. Inými slovami, nie je dostupným v prípade skupinových chatoch. Tento režimu následne môžete vypnúť buď pomocou nastavení konverzácie, prípadne pomocou tlačidla vypnutie tohto režimu, ktorý nájdete na vrchole konverzácie.

Okrem iného tento režim je dostupným aj v službe Instagram. 

Kedy používať tento režim?

Tento režim je bezpochyby šikovným v situáciách, kedy nechcete aby v službe Messenger zostal záznam o obsahu konverzácie. Môže ísť napríklad o situácie, kedy posielate fotografie, ktoré by nemali byť ďalej zdieľanými, konverzujete s niekým s kým nechcete, aby bol o tom dostupný záznam a podobne.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close