APLIKÁCIE A HRYNávodySpravodajstvo

Ako môžete vypnúť funkciu Čitateľský zoznam, ktorá sa objavila v poslednej verzii prehliadača Chrome 89

Funkciu môžete vypnúť prostredníctvom niekoľkých jednoduchých korkov. Pozrite sa, ako na to!

Začiatkom tohto mesiaca spoločnosť Google začala s distribúciou novej verzie prehliadača Chrome 89, ktorá priniesla viacero noviniek a funkcií. Ich prehľad sme vám priniesli v tomto článku. Jedna z funkcií, ktorá vyčnievala nad ostatnými, bola funkcia „Čitateľský zoznam“. Vo svojej podstate ide o záložku s článkami, do ktorej si používateľ vie uložiť neprečítaný obsah, ktorý ho zaujíma. Funkcia funguje veľmi jednoducho, všetko čo k tomu potrebujete, je kliknúť pravou myšou na otvorenú kartu, kde budete mať k dispozícii možnosť pridania karty do tohto zoznamu.

Ako môžete vypnúť funkciu Čitateľský zoznam?

Nie každému je však táto funkcia po chuti a môže pôsobiť rušivo. To je aj jeden z dôvodov, prečo vám nižšie ukážeme spôsob, ako je možné túto funkciu deaktivovať. Urobiť tak môžete pomocou experimentálnych funkcií prehliadača, ku ktorým sa dostanete potom, ako otvoríte adresu „chrome://flags“.

Následne v rámci ponuky vyhľadajte funkciu „Reading list“. Funkcia od verzie 89 je zapnutou. Vypnúť ju môžete jednoduchým zmenením z prednastavenej hodnoty „Enabled“ na „Disabled“.

Chrome_vypnutie funkcie Citatelsky zoznam
Zdroj: Vosveteit

Následne vás prehliadač vyzve k tomu, aby ste ho reštartovali. Potom, ako ho reštartujete, tak funkciu už nebudete mať dostupnú naprieč prehliadačom a rovnako vám zmizne z panelu záložiek odkaz na uložené články.

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close