NávodyXiaomi

Ako môžete vo vašom Xiaomi obmedziť aplikáciám prístup na internet a prečo by ste nemali týmto nastavením opomínať?

Mnohé aplikácie na pozadí smartfónu pristupujú k internetu bez toho, aby sme o tom vedeli. Takto im obmedzíte prístup k internetu!

Internet je pre mnohých z nás dnes povinnou výbavou každého smartfónu. Dôvodom sú najmú funkcie aplikácií, ktoré častokrát vyžadujú, aby sme boli neustále pripojení k internetu. Rovnako treba povedať, že bez aktívneho internetu, nedostávame notifikácie z komunikačných aplikácií, napríklad z Messengeru, Gmailu, Whatsappu a podobne. Inými slovami, sme „odrezaní“ od sveta. Na druhej strane treba povedať, že niektoré aplikácie nepotrebujeme mať neustále online vrátane vstavaných aplikácií od výrobcu smartfónu, ktoré sú častokrát pripojené k internetu na pozadí zariadenia a v mnohých prípadoch bez vedomia používateľa.

Problémom jednak je, že aplikácie spotrebovávajú na pozadí dáta z našich paušálov, tak zároveň to má negatívny vplyv na výdrž batérie smartfónu. Otázkou je, dá sa s týmto problémom niečo robiť bez toho, aby sme aplikácie odstránili zo zariadenia? Odpoveď je jednoduchá, áno dá sa.

Takto môžete v Xiaomi smartfóne vypnúť pripájanie sa aplikácií k internetu

Môže existovať veľa dôvodov, prečo chceme aplikáciám obmedziť prístup k internetu. Rovnako treba povedať, že niektoré aplikácie, aby mohli plniť svoj účel riadne, tak jednoducho musia pristupovať k internetu. Ide napríklad o aplikácie sociálnych sietí, či rôzne četovacie platformy. Na druhej strane však stoja aplikácie, ktoré internet na svoje riadne fungovanie nepotrebujú. Ide o rôzne nástroje, napríklad kalkulačku, prieskumník súborov a podobne.

V prvom rade si otvorte Nastavenia vášho smartfónu. Následne otvorte sekciu Aplikácie a potom Spravovať aplikácie. V ďalšom kroku vyberte aplikáciu, ktorej chcete obmedziť prístup k internetu. Následne, ako vyberiete aplikáciu, ktorej chcete obmedziť prístup k internetu, zvoľte možnosť Obmedzenie používania dát. Ako zvolíte túto možnosť, tak aplikácii budete môcť odobrať prístup k internetu.

Týmto spôsobom môžete efektívne obmedziť prístup aplikáciám k internetu. Do pozornosti by sme vám ešte radi dali sekciu Spotrebu dát, ku ktorej sa dostanete potom, ako v rámci nastavení smartfónu dáte vyhľadať „Spotreba dát“. Následne sa dostanete do sekcie, v rámci ktorej uvidíte, ktoré aplikácie a hlavne koľko dát spotrebovávajú.

Pevne veríme, že tip na funkciu vás oslovil.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close