HuaweiNávodySpravodajstvo

Ako môžete vo vašom Huawei telefóne zapnúť VoLTE a VoWiFi hovory a čo to vlastne je?

Pozrite sa, ako môžete zapnúť VoLTE a VoWiFi technológiu vo vašom Huawei telefóne ako aj to, aké sú rozdiely medzi týmto technológiami.

Ako plynie čas, tak naše smartfóny sa stavajú výkonnejšími a spolu s týmto výkonom, pribúdajú i nové funkcie. V súčasnosti, jednými z viac diskutovaných tém, sú technológie VoLTE a VoWiFi. V oboch prípadoch ide o technológie, ktoré ponúkajú vo veľkej miere „to isté“, ale aj napriek tomu, fungujú na rozličnom princípe. Poďme sa však pozrieť na to, čo tieto technológie vlastne sú, ako fungujú a ako si ich môžete zapnúť vo vašom Huawei telefóne.

Čo je to VoLTE a VoWiFi?

Ako sme vyššie spomínali, tak obe technológie slúžia za rovnakým cieľom, ktorým je telefonovanie. Za týmto účelom však používajú rôzne technológie. V prvom prípade, VoLTE je skratkou pre Voice over LTE, teda volania prostredníctvom siete LTE. Ide teda o telefonovanie prostredníctvom mobilnej siete.  V druhom prípade, asi ako už tušíte, tak volania budú prebiehať prostredníctvom WiFi siete.

Otázkou je, ktorá technológia je lepšou? Na túto otázku nemáme jasnú odpoveď. Dôvodom je, že obe technológie slúžia za mierne odlišným účelom. Vo všeobecnosti, LTE hovory sú kvalitnejšie a menej energeticky náročné. Rovnako sú hovory i stabilnejšie. Na druhej strane, musíte byť v pokrytí LTE siete. LTE hovory v skutočnosti dokážu sprostredkovať dvakrát tak vysokú kvalitu hovorov, ako VoWiFi.

Technológia VoWiFi zas reaguje na možnosť telefonovania, keď ste mimo pokrytia mobilného signálu. Na druhej strane, musíte byť pripojený k internetu prostredníctvom WiFi siete. Ide o skvelú funkciu, ak sa nachádza napríklad na horskej chate, kde signál nemusí byť vždy ideálnym.

Ako si môžete zapnúť funkciu VoLTE a VoWiFi vo vašom Huawei telefóne?

Vo všeobecnosti treba povedať, že obe technológie musí podporovať i váš mobilný operátor. Dobrou správou je, že dnes tieto technológie podporuje väčšina operátorov na našom trhu a preto je možné využívať obe technológie. Poďme sa pozrieť na to, ako môžete tieto funkcie zapnúť vo vašom telefóne. Ukážeme si to na zariadení Huawei Nova 9 s verziou OS EMUI 12.0.1. Postup ako taký, je však veľmi podobným a to aj v prípade iných zariadení.

V prvom kroku si otvorte Nastavenia vášho smartfónu. Následne otvorte položku Mobilná sieť a potom choďte do nastavení Mobilné dáta.

V rámci ponuky Mobilných dát, budete môcť zapnúť hovory VoLTE, ako aj Wi-Fi hovory. V prípade, ak sa vám podarí úspešne aktivovať jednotlivé technológie, tak vo vrchnej časti obrazovky uvidíte ikonu VoLTE, resp. VoWiFi, ak ste pripojený k Wi-Fi. Rovnako, vo výpise hovorov uvidíte, prostredníctvom ktorej technológie bol realizovaný hovor, viď druhú snímku obrazovky nižšie.

Pevne veríme, že tip na tieto funkcie bol pre vás užitočným a budeme radi, ak článok podporíte, či už lajkom na sociálnej sieti Facebook, alebo je zdieľaním.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close