NávodySpravodajstvo

Ako môžete ustriehnuť, aby ste batériu smartfónu zbytočne „neprebíjali“ a tak šetrili jej životnosť?

V prípade, ak chcete predĺžiť životnosť batérie vášho smartfónu, tak by ste ju nemali prebíjať. Táto aplikácia vás upozornení, kedy ste dosiahli optimálny stav nabitia.

Naše batérie v smartfónoch sú čoraz častejšie skúšanými. Dôvodom je, že pribúdajúcim výkonom, pribúdajú i funkcie, ktoré na svoje riadne fungovanie potrebujú energiu. Dobrý príkladom je 5G technológia, kde viacero testov ukázalo, že v porovnaní so 4G pripojením, vybijete batériu smartfónu skôr. Samozrejme, ak by sme sa na to pozreli z iného uhlu pohľadu, napríklad koľko dát prenesiete pri 5G v porovnaní s 4G počas doby, kedy dokáže byť telefónov zapnutým, tak o víťazovi sa nemusíme baviť, je ním sieť piatej generácie.

Častokrát sa môžeme na internete dočítať rôzne rady, ako môžeme docieliť, aby batérie našich smartfónov vydržali fungovať dlhšie a udržali si svoju kapacitu väčšiu po dlhšiu dobu. Batérie ako také totiž každým nabitím a vybitím, strácajú časť svojej kapacity. Väčšinou, životnosť batérie je 2, nanajvýš 3 roky, potom nemá dostatok šťavy na to, aby riadne fungovala. Inými slovami, musíme potom naše smartfóny nabíjať výrazne častejšie, ako je žiadúce.

Jedným zo základných pravidiel je, „neprebíjať“ batériu smartfónu. Vo všeobecnosti sa odporúča, aby sme batérie nemali na nabíjačke, keď sú plne nabitými. Teraz by sme však chceli dať do pozornosti dačo iné a to, odporúčané hodnoty nabitia batérie. Každý výrobca odporúča mierne odlišne hodnoty, ale vo všeobecnosti, by úroveň nabitia batérie nemala klesnúť pod 20% a byť vyššou ako 80%. Toto je optimálny interval úrovne nabitia batérie, pri ktorom dochádza k najmenšej degradácii batérie. Asi nám dáte za pravdu, že sledovať úroveň nabitia, hlavne keď telefón nabíjate, nie je neustále možné. A za týmto účelom, by sme vám chceli dať do pozornosti zaujímavú aplikáciu, ktorá je schopnou urobiť to za vás.

Pomocou tejto aplikácie môžete odsledovať ideálnu úroveň nabitia batérie

Za týmto účelom, aby ste si vedeli odsledovať ideálnu úroveň nabitia batérie, môžete využiť aplikáciu AccuBattery, ktorú nájdete v obchode Google Play.

Accu​Battery
Accu​Battery
Developer: Digibites
Price: Free+

Samotný postup, ako si zapnúť funkciu upozornenia na 80% nabitia, je veľmi jednoduchý. Potom, ako si otvoríte aplikáciu, tak vo vrchnej časti obrazovky kliknite na tri zvislé bodky. Potom zvoľte možnosť Nastavenia. V ďalšom kroku, ako môžete vidieť na druhej snímke obrazovky, tak zvoľte možnosť „Charge alarm sound and vibration“. Následne budete presmerovaný do nastavení smartfónu, kde je potrebné povoliť aplikácii posielanie upozornenií.

Potom, ako si tieto nastavenia zapnete, tak pri dosiahnutí hodnoty nabitia 80% batérie, vás smartfón na to upozorní hlasitou notifikáciou, aby ste zariadenie odpojili od nabíjačky.

ako si zapnut upozornenia na nabijanie_4 (1)
Zdroj: Vosveteit.sk

Mimochodom, prostredníctvom aplikácie môžete odsledovať aj reálnu kapacitu vašej batérie. Tu však treba dodať, že k tejto informácii, aby bola relevantnou, sa dostanete približne po 10 až 15 nabíjacích cykloch, kedy je schopnou prepočítať rozdiel medzi deklarovanou kapacitou výrobcom smartfónu a reálnou kapacitou batérie.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close