NávodyXiaomi

Ako môžete skryť výrez pre prednú selfie kameru vo vašom Xiaomi? Je to veľmi jednoduché!

Pozrite si krok za krokom, ako môžete schovať výrez so selfie kamerou v Xiaomi smartfónoch.

Xiaomi ešte v roku 2018 predstavilo zariadenia Mi 8. Išlo vôbec o jedno z prvých zariadení s výrezom pre prednú kameru smartfónu. Hoci plynúcim časom sa tento výrez postupne zmenšuje a dnes je v mnohých prípadoch prítomný len v podobe „kvapky“, tak aj napriek tomu môže pôsobiť pre mnohých rušivo. Obzvlášť pri hraní hier, či pri sledovaní videí, alebo čítaní obsahu na internete. Našťastie, Xiaomi má na tento problém riešenie.

Takto skryjete výrez pre prednú selfie kameru

Schovanie výrezu pre prednú selfie kameru je vcelku jednoduché a nezaberie vám viac ako niekoľko desiatok sekúnd. Urobiť tak môžete pomocou nastavení vášho smartfónu.

Otvorte si nastavenia smartfónu a následne choďte do sekcie Obrazovka. Potom otvorte možnosť Centrum ovládania a notifikačná roletka, kde nájdete v ponuke možnosť Skryť notch.  Tak ako môžete vidieť nižšie na obrázkoch.

Po otvorení ponuky Skryť notch, budete mať k dispozícii niekoľko predvolených možností, ako môžete upraviť vrchnú časť obrazovku, kde nájdete výrez pre prednú selfie kameru. Na výber budete mať ponechanie aktuálneho stavu, schovanie informácií do čierneho rámčeku, či vytvorenie rámčeku pričom informácie sa presunú pod neho.

Xiaomi ako skryt vyrez pre kameru_4
Zdroj: Vosveteit.sk

Do nastavení vyššie sa je možné dostať aj pomocou vyhľadania funkcie „Skryť notch“ v nastaveniach smartfónu.

Pevne veríme, že návod bol pre vás užitočným.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close