Návody

Ako môžete rozmazať váš dom v Google mapách, aby nebol vidieť?

V Google Mapách viete nájsť rôzne veci. Pre zvýšenie ochrany súkromia tu ale existuje možnosť rozmazania vášho domu.

Google Mapy vedia byť mimoriadne užitočné a zaujímavé. Pomocou pár klikov sa viete dostať na takmer akékoľvek miesto na zemi a obzrieť si ho z pohodlia domova. To vie byť prínosné napríklad pri plánovaní dovolenky v neznámom prostredí.

Nie každému sa to musí páčiť

Ak ste si v Google Mapách aspoň raz zapli Street View tak ste si určite všimli, že tváre ľudí sú rozmazané. Dôvodom je logicky ochrana súkromia. Čo ale napríklad váš dom? Ten je v mapách zobrazený kompletne celý. Niekedy ste si ale mohli všimnúť, že isté objekty sú rozmazané tiež a ľudia na to taktiež majú svoje dôvody.

Podobne, ako pri tvári, aj náš majetok patrí k nášmu súkromiu. Rôznym stalkerom vie totiž neuveriteľne pomôcť aj fotka vášho príbytku.

Ako zamazať svoj dom v Google Mapách?

Svoj príbytok viete v Google Mapách rozmazať rovnako, ako sú rozmazané tváre ľudí. Na informáciu upozornil web makeuseof.com. Na to ale treba Googlu zaslať žiadosť o takéto rozmazanie. Pred zaslaním takejto žiadosti je ale nutné pripomenúť, že takýto krok je nezvratný. Ak sa objekt na mapách zamaže raz, tak to už nemôžete zmeniť, preto zaslanie takejto žiadosti určite dobre zvážte.

Ak ste sa predsa len rozhodli pre rozmazanie, tak prejdite na stránku maps.google.com, kde pomocou Street View (žltý panáčik) nájdite svoj dom. Kameru nastavte tak, aby priamo smerovala na váš príbytok. Následne v pravom dolnom rohu kliknite na Nahlásiť problém.

street view nahlásiť problém
Zdroj: vosveteit.sk

To vám otvorí formulár, v ktorom do červeného obdĺžnika presne nasmerujte váš dom. V ďalšom kroku zaškrtnite v sekcii Požiadať o rozmazanie možnosť Môj domov. To vám otvorí textové pole, kde musíte vyplniť viac podrobnejšie info, ako napríklad číslo domu a podobne. Odporúčame vám ale zdôrazniť dôvod, prečo chcete rozmazať fotografiu vášho domu. Google vám taktiež pripomína, že rozmazanie je nezvratné. Podobne viete rozmazať aj vaše auto, či tvár, ktorú Google algoritmus nezaznamenal. V sekcii Nahlásiť kvalitu snímky nevypĺňajte nič.

rozmazanie domu google maps
Zdroj: vosveteit.sk

Potom už iba vyplňte vašu e-mailovú adresu, pomocou ktorej vás bude Google informovať o vybavení žiadosti a kliknite na tlačidlo Odoslať.

Určite si ale zaslanie žiadosti dobre premyslite. Rozmazanie vášho domu môže mať okrem pozitívnych následkov aj nejaké negatívne. V prípade predaja domu môže dôjsť zo strany kupujúceho k istým otázkam.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close