NávodyXiaomi

Ako môžete predĺžiť výdrž batérie vášho Xiaomi smartfónu? Tento trik vám môže k tomu dopomôcť!

Pozrite sa na jednoduchý trik, ako môžete vášmu Xiaomi dopriať trochu viac energie, aby vydržal fungovať na jedno nabitie dlhšie.

Šetrenie batérie a tým predĺženie výdrže na jedno nabitie je jedna z najdôležitejších vecí na smartfóne. Nikomu sa predsa nechce neustále pripájať ku káblu. A ak smartfón nedisponuje systémom rýchleho nabíjania, šetrenie batérie je najefektívnejším riešením, ako mať telefón neustále pripojený k nabíjačke.

Rozhranie MIUI pritom ponúka mnoho možností šetrenia batérie na čele s funkciou Extrémne šetrenie batérie, ktorá je dosť podobná režimu v lietadle, no taktiež sa upraví dizajn systému, ktorý nie je tak príjemný. Existujú ale aj iné možnosti šetrenia batérie, ktoré nie sú tak drastické.

Manažovanie aplikácií na pozadí

Mnoho aplikácií beží aj na pozadí, teda vtedy, kedy aplikáciu priamo nepoužívate. Daná aplikácia potrebuje buď prístup k internetu, alebo napríklad k rôznym senzorom ako gyroskop, GPS a podobne. Mnohé aplikácie tieto údaje zbierajú a ďalej odosielajú a to aj napriek tomu, že s aplikáciou aktuálne nepracujete. Preto si ukážeme, ako dané aplikácie limitovať.

V prvom kroku otvorte nastavenia a prejdite do sekcie Batéria a výkon. Následne otvorte nastavenia kliknutím na ozubené koliesko v pravom hornom rohu. V danom prostredí viete vykonať rôzne nastavenia, ako napríklad zapnutie spomínaného režimu šetrenia batérie a podobne. My sa ale pozrieme na nastavenia jednotlivých aplikácií. Preto otvorte možnosť Aplikácia šetrenie batérie.

miui nastavenia šetrenia batérie
Zdroj: vosveteit.sk

Následne si vyberte aplikáciu (alebo prejdite všetky). Kliknutím na aplikáciu sa otvorí ponuka.

miui aplikácia šetrenie batérie
Zdroj: vosveteit.sk

V základnom nastavení je každá aplikácie v móde Šetrenie batérie. Vtedy pracuje systémový algoritmus, ktorý vyhodnocuje prioritu aplikácií a podľa toho ich na pozadí vypína. Ďalšou v poradí je možnosť Žiadne obmedzenia. Pri výbere danej možnosti nebude mať šetrenie batérie na danú aplikáciu žiadny vplyv. Najčastejšie je zvolenie tejto možnosti potrebné pri aplikáciách, ktoré zaznamenávajú športové aktivity alebo pri tých, ktoré komunikujú so smart hodinkami. Bez obmedzení často fungujú i aplikácie, ktoré sa často synchronizujú alebo aplikácie sociálnych sietí.

miui šetrenie batérie 3
Zdroj: vosveteit.sk

Posledné dve možnosti sú na zakázanie činnosti. Prvá – Zakázať aplikácie na pozadí je trochu jemnejšia, pretože aplikáciu na pozadí vypne až po 10 minútach nečinnosti. Posledná možnosť je najdrastickejšie, vypne aplikáciu ihneď, ako je neaktívna.

Výber poslednej možnosti ale často nie je tým najvhodnejším riešením. Medzi aplikáciami sa často prepíname a neustále vypínanie a zapínanie aplikácie je pre batériu ešte horšie, ako nevypnutie aplikácie. Preto vám odporúčame využívať nastavenia Zakázať aplikáciu na pozadí. Za účelom šetrenia batérie vám odporúčame prebehnúť najmä hry, ktoré častokrát pracujú s dátami na pozadí bez toho, aby ste riadne o tom vedeli. Rovnako by ste sa mali pozrieť i na aplikácie sociálnych sietí, či ďalšie aplikácie ktoré sa často aktualizujú.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close